ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

یک تکه شکلات تلخ برای تامین سلامت اسپرم در مردان توصیه میشود یک تکه شکلات تلخ برای تامین سلامت اسپرم در مردان توصیه میشود
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

شکلات

 

خواص شکلات تلخ

شما می‌توانید از شکلات تلخ بعنوان زرهی برای کاهش وزن در برابر میل شدید به خوردن شکلات و هر نوع شیرینی استفاده نمایید

ترکیبات فلاوونوییدی موجود در کاکائو سبب از بین بردن رادیکال‌های آزاد موجود در جریان خون شده و از بروز سرطان‌ها و تصلب شرایین جلوگیری مینماید.

 

با مصرف شکلات سیا می توانید با مصرف کاکائو از کافئین و تئوبرومین نیز بهره مند شوید ولی این مقدار به حدی نبوده که بتواند شما را در شب بیدار نگه دارد و در مقایسه با قهوه مقدار کافئین آن ناچیز میباشد و شکلات سیاه یک منبع قدرتمند از آنتی اکسیدان ها بوده

یک تحقیق نشان داده که فعالیت آنتی اکسیدان هایی مثل پلی فنول ها و فلاوانول ها در دانه های کاکائو بیش از میوه هایی مانند زغال اخته و توت است. به عبارتی شکلات سیاه و کاکائو طیف گسترده ای از آنتی کسیدان های قوی را بین دیگر مواد غذایی دارند

شکلات برای تقویت روحیه بسیار گزینه عالی بوده، زیرا اولا دارای منیزیم بوده  که این ماده معدنی به دلیل اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تکانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده و از طرف دیگر سرشار از تئوبرومین، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیل آمین، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل می کنند. شکلات یک ضد افسردگی طبیعی بوده که بعضی اثرات آن حتی مشابه حشیش میباشد.

شکلات سیاه می تواند جریان خون شما را بهبود داده و فشار خون را کم نماید فلاونول در شکلات سیاه می تواند با تحریک دیواره ی عروق سبب تولید اکسید نیتریک (NO)که نوعی گاز است شود. یکی از آثاری که این گاز داشته این بوده که سیگنال هایی را به رگ ها می فرستد که به آن ها دستور استراحت و کاهش مقاومت در برابر جریان خون را می دهد. بسیاری از آزمایشات کنترل شده نشان داده که کاکائو و شکلات تیره می تواند جریان خون را بهبود بدهد و سبب کاهش فشار خون شوند. البته آثار کاکائو در این زمینه خفیف و جزئی است ونمیتوان این انتظار را داشت که به سرعت فشار را کم کرد وشکلات سیاه با افزایش HDL می تواند از آثار اکسیداسیون LDL حفاظت نماید

شکلات سرشار از چربی و کربوهیدرات ها بوده و به طور متوسط هر 100 گرم شکلات، 500 کالری انرژی را دارد. با این حال نباید از رژیم غذایی حذف شود. زیرا شکلات تلخ حاوی مواد مغذی زیادی بوده که برای بدن مفید میباشد و خوردن مقداری شکلات در روز به جای سایر مواد غذایی پرکالری و بدون ارزش غذایی توصیه می گردد و بهتر است روزانه حدود 30 گرم شکلات تلخ (حداقل 70 درصد)، نه کمتر و نه بیشتر مصرف کنیم.

کاکائوی تلخ خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز کاهش می‌دهد و کاکائوی تلخ در افراد مبتلا به بیماری‌های کبدی در تسریع روند درمان این بیماری بسیار موثر است.

بطور کلی مصرف شکلات سیاه می تواند چندین عامل خطر را برای بیماری های قلبی بهبود بخشد. در یک مطالعه پودر کاکائو به میزان قابل توجهی باعث کاهش کلسترول LDL در مردان شده و همچنین افزایش HDH و کاهش LDL می تواند به میزان زیادی کلسترول بالا در افراد را بهبود دهد. LDL اکسید نوعی کلسترول بد بوده که می توانند با رادیکال های آزاد واکنش بدهد. به این ترتیب ذرات LDL فعال شده و می توانند به دیواره ی سرخرگ ها آسیب رساند.

 شکلات تیره می تواند مقاومت به انسولین که از دیگر عوامل خطرساز رایج در بسیاری از بیماری های قلبی و دیابت است را کاهش بدهد و در نتیجه شکلات سیاه می تواند حساسیت به انسولین را کاهش و سطح HDL را افزایش دهد و LDL را کاهش بدهد.

شکلات سیاه از پوست شما در برابر آفتاب حفاظت می کند و میتوان از ان به یک ضد افتاب طبیعی هم استفاده کرد همچنین ترکیبات زیستی در شکلات سیاه می تواند برای پوست شما بی اندازه مفید باشد. فلاونول در برابر آسیب های ناشی از صدامات نور خورشید از پوست شما حفاظت کرده و به علاوه بهبود جریان خون به پوست سبب افزایش تراکم پوست و هیدراتاسیون می گردد.

آهن موجود در آن منبعی مناسب برای افراد دارای کم خونی به شمار رفته و حاوی تئوبرومین است که در داروهای ضدسرفه نیز دیده می شود.

سروتونین آن در افراد مبتلا به افسردگی و سندرم پیش از قاعدگی می تواند سطح این هورمون را در مغز افزایش بدهد.

تحقیقات نشان داده که شکلات سیاه عملکرد مغز را بهبود می دهد و سکته قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد.

شکلات تلخ تاثیر شادی‌بخشی  را دارد، شکلات‌های خالص و تصفیه‌ نشده از تشکیل لخته خون نیز جلوگیری مینماید.

شکلات سرشار بوده  از انواع آنتی‌اکسیدان‌ها که با رادیکال‌های آزاد مقابله میکند و از بدن در مقابل این رادیکال‌های مهاجم  دفاع می‌کنند و از آنجایی که رادیکال‌های آزاد تأثیر مهمی در تخریب اسپرم‌ها و مجاری تقویت‌کننده اسپرم‌ها در بیضه دارند، مصرف شکلات تلخ می‌تواند کمک درمان موثری در درمان اختلالات باروری در مردان در نظر گرفته و شکلات تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده و به همین خاطر بوده که مصرف روزانه یک تکه شکلات تلخ را برای تامین سلامت اسپرم در مردان توصیه میشود.

 

مضرات مصرف شکلات

شکلات سیاه

منبع ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.