ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

برای پیشگیری از سرطان پوست از کودکی مراقب باشید برای پیشگیری از سرطان پوست از کودکی مراقب باشید
^Back To Top

پیشگیری  ازسرطان پوست

 

پیشگیری  ازسرطان پوست

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است به همین دقیل همیشه مراقب سلامتیتان باشید، چند روش ساده برای جلوگیری از سرطان را در اینجا برایتان جمع آورده ایم

قبل از هرچیز خود را از  نور خورشید و پرتوهای فرابنفش  محافظت کنید و از ان دوری کنید، مخصوصا در ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر این مسئله اهمیت بیشتری را داشته زیرا تابش پرتوهای خورشید شدیدتر  خواهد بود و بدن بیشتر آسیب میرساند.

 

از عینک آفتابی مناسب و لباس ها و کلاه که بیشتر سطح بدن را محافظت میکنند استفاده و از لباسهایی که دارای رنگ روشن هستند  استفاده زیرا نور را جدب نمیکنند.

از کرم‌های ضد آفتاب حداقل با SPF 15 یا بیشتر استفاده شود واز کرم‌های ضد آفتاب، هر دو ساعت یکبار استفاده حتی در روزهای ابری و در زمان های برف فاصله زمانی را برای زدن کرم کمتر کنید

پس از شنا کردن یا عرق کردن، کرم را قبل و بعد استفاده کنید.

وقتی بیرون می‌روید از محصولات ضد آفتاب استفاده و همه نواحی که با آفتاب مواجهه دارند را در نظر داشته حتی  لب ها و گوش ها را فراموش ننمایید.

فرزندان خود را در معرض نور شدید آفتاب قرار ندهید و محافظت از پوست در برابر آفتاب را به فرزندان خود بیاموزید. از قرار گرفتن کودک کمتر از 6 ماه در برابر نور خورشید جددا باید خودداری شود

اگر دچار زخم دهان شده و  بیش از 14 روز طول کشیده و خوب نمی شودبه پزشک متخصص مراجعه شود

پوست خود را بعد از دوش گرفتن و زمانی که مرطوب است، به خصوص بعد از شنا در مناطق ساحلی و روباز بررسی کنید.

در صورتی که تغییری در پوست شما به وجود بیاید مثلا اگر خال ها دچار تغییراتی شوند یا زخمی در ان ‌ایجاد شد و بهبودی و ترمیمی در طول زمان نداشته حتما در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

اگر نوجوان و یا باردار هستید یا حوالی یائسگی هستید، توجه بیشتری به خال‌ها و لک‌هایتان داشته باشید، زیرا در این زمان‌ها تغییرات هورمونی در بدن رخ می‌دهند.

در خانه خودتان را همیشه تست کنید

برای تست خانگی پوست تان مثلا میتوانید برای این کار از یک اتاق روشن، آینه قدی، آینه دستی، ۲ صندلی و ۱ شوار و مداد استفاده کنید. به این ترتیب که لب‌ها و دهان و گونه را به دقت بررسی  و برای دیدن پشت گوشتان هم از آینه دستی کمک بگیرید و برای دیدن پوست سر ابتدا سشوار باد سرد ا به سمت موها بگیرید تا کنار بروند و پس از آن پوست سر را به دقت جستجو کنید و تمامی اعضای بدن در این آزمایش باید مورد بررسی قرار گرفته شوند همچنین بانوان باید سینه‌های خود را نیز به دقت در آینه وارسی کنند و برروی صندلی بنشینید  و با بازکردن پاها و استفاده از آینه دستی کل ناحیه تناسلی را نیز معاینه کنید که اگر در این بررسی‌ها به مشکوک شفاف، فلس مانند، قهوه‌ای مایل به زرد یا چند رنگ برخورد کنید و یا اگر خال‌ها و ماه گرفتگی هایمان رشد داشت باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید

هر درد یا کسالتی در پوست نشانه سرطان نبوده، اما به محض دیدن تغیییر در پوست خود، آن را جدی بگیرید و به پزشک متخصص مراجعه شود.

سرطان پوست

درمان سرطان پوست

منبع ملی کالا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.