^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

مضرات فلفل سیاه

مضرات فلفل سیاه

همان طور شده که  تندی ادویه هایی مانند فلفل به بهبود سلامت کمک کرده ولی برای همه افراد مناسب نبوده و ناسازگار میباشد و در غذای کودکان، مادران شیرده یا باردار و … نباید از  فلفل استفاده شود همچنین اگر فردی به مصرف غذاهای تند عادت نداشته باشد و یک وعده غذای  تند مصرف کنند نیز احتمال بروز واکنش های آلرژیک در انها زیاد است.

 زیاده‌روی در خوردن فلفل سبب ایجاد افزایش ترشحات معده شده و اسراف در خوردن فلفل باعث تاریکی چشم شده و کسانی که ناراحتی معده دارند در خوردن آن افراط ننمایند.

فلفل سیاه بر روی سلول های عصبی بخصوص عصب گوش ( شنوائی و تعادل) اثر مخربی  داشته و برای همین مصرف مداوم و افراطی آن توصیه نشده و افرادی که دچار ناراحتی های گوش مثل کم شنوائی و … هستند در مصرف آن احتیاط نمایند و مصرف زیاد فلفل برای بیماری‌های دستگاه گوارش، مجاری ادرار، سل، بواسیر، سودا، کلیه، جگر و افرادی که کم‌خونی دارند مفید نیست

افرادی که ورم پروستات دارند در خوردن فلفل زیاده‌روی ننمایند و همچنین افرادی که تصلب شرائین دارند و سکته مغزی کرده‌اند نباید این گیاه دارویی را زیاد استفاده کنند.

بیماران سوزاک و سیفیلیس و کسانی که ناراحتی مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری نمایند ، زنان حامله‌ای که عفونت مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری نمایند

مصرف فلفل سیاه در کسانی که معده‌ حساسی دارند سبب تحریک آن شده و توجه داشته باشید اگر از زخم معده رنج می‌برید نباید فلفل به خصوص فلفل سیاه مصرف کنید.

زیاده روى در خوردن این ادویه پرمصرف افزایش ترشحات معدى بوده و به همین جهت است که مبتلایان به ناراحتى هاى معده  نباید در خوردن من افراط کنند و استفاده از مقدار کم من براى آنها هم مفید بوده .

زیاده‌روی در خوردن فلفل سبب ایجاد افزایش ترشحات معده شده و اسراف در خوردن فلفل باعث تاریکی چشم می‌شود.

فلفل سیاه  بر روی سلولهای عصبی بخصوص عصب گوش ( شنوائی و تعادل) اثر مخرب داشته و برای همین مصرف مداوم و افراطی آن توصیه نمیشود و مخصوصا کسانی که دچار ناراحتی های گوش مثل کم شنوائی و … هستند در مصرف آن احتیاط کنند.

بیماران سوزاک و سیفیلیس و کسانی که ناراحتی مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری نمایند.

منبع ملی کالا

خواص فلفل سیاه

کشت فلفل سیاه

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.