ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

میوه سیاه شاه توت با آنتی اکسیدانی فوق العاده میوه سیاه شاه توت با آنتی اکسیدانی فوق العاده
^Back To Top

شاه‌توت

 

شاه‌توت  Morus nigra گونه‌ای درخت گل دار متعلّق به خانوادۀ توت سانان (Moraceae)که بومی آسیای جنوب غربی می‌باشد. کاشت این درخت در زیستگاه بومیش از پیشینه‌ای چنان طولانی برخوردار میباشد که مشکل می‌توان گسترۀ طبیعی انواع مختلف آنرا به طور دقیق مشخّص کرده و در سردۀ توت‌هاست (Morus)، درخت شاه‌توت از همه کوچک‌تر و بلندی آن گاه ممکن است تا ۳۰ پا (حدود ۹ متر) نیز رسیده شود و در صورت عدم رسیدگی در سن پایین به شکل بوته باقی خواهد ماند و این درخت عمری طولانی داشته و بعضاً دیده شده چند صد سال میوه بدهد

میوه شاتوت بزرگتر از توت سفید است و رنگ آن قرمز تیره یا ارغوانی و مزه‌اش ترش و شیرین و مطبوع و شاتوت را می‌توان به صورت خام، پخته و یا مربا مصرف نمود

دو نوع توت سیاه وجود داشته که  یکی درست مثل توت سفید بوده و تمام خواص و شکل و فرم آن را دارد و حتی مزه‌اش هم مثل توت سفید شیرین بوده تنها رنگش سیاه بوده که این توت و درختش در ایران نادر بوده و نوع دیگر که نه تنها در از لحاظ رنگ میوه با توت سفید شباهتی نداشته بلکه مزه‌اش هم با آن بکلی فرق خواهد داشت و در اغلب نقاط ایران بنام شاه توت معروف و در یزد توت سیاه و در همدان توت شرابی نامیده شده

دانستنی های علمی درمورد توت هیمالیا یا همان شاهتوت

توت یک درخت قدیمی و یا تاریخی در اکثر کشورهای جهان که معمولاً در هر کشوری دارای قدمت بیش از دویست، سیصد سال است و دارای پوست زرد نارنجی میباشد که از مشخصه های جالب آن در زمستان است (بیشتر در مورد درختان نهال و جوان). درختی بوده مقاوم و کم نیاز که در اکثر مناطق و آب و هوا رشد می کند و حتی می تواند به ارتفاع تا 25 متر نیز رسیده که برخی  از درختان توت فقط گل های نر تولید شده و بنابراین میوه نمی آورند. این نوع درختان به عنوان یک درخت زینتی سایه دار بسیار مناسب میباشد

گیاهشناسی

توت یکی از گیاهان دو لپه بوده و توت در گیاه شناسی معمول ترین گونه میوه گوشتدار یک تکه محسوب شده که در آن تمام دیواره تخمدان درون یک پیرابر خوراکی به عمل امده و تخمدان همیشه در بخش زیرین گل ها که دارای یک یا چند برچه درون یک پوشش نازک بوده و قرار دارند و دارای بخش های داخلی گوشتداری میباشد و دانه ها درون گوشت مشترک یک تخمدان یک یا چند برچه ای محصور بوده.

شاهتوت یا توت هیمالیایی یکی از گونه های توت میباشد  که دارای میوه هایی بزرگ به طول چندین اینچ بوده که این میوه ها دارای طعم و مزه ای بسیار خوب و همانند توت سیاه بوده و این میوه ها به صورت مجتمع هستند

درخت توت هیمالیایی دوپایه میباشد  و معمولاً در اندازه های متوسط (حدود 20 تا 30 فوت)، در بعضی موارد تا 70 فوت وجود داشته که درختان این جنس دارای عمر طولانی بوده و می توانند برای چند صد سال نیز میوه تولید نماید.

محیط رشد توت

این گیاه در هر نوع خاک، در آفتاب کامل یا سایه روشن به عمل امده و مثل سیستم ریشه سطحی و عمیق داشته لذا خاک های عمیق و قوی و آهکی را ترجیح داده و کوددهی برای رشد این گیاهان لازم نبوده و این درختان تا حدود دمای 18 تا 25 درجه فارنهایت می توانند مقاوم بوده.

خشکی متوسط را تحمل کرده اما در طول روزهای طولانی، باید آبیاری صورت پذیرد که درخت توت هیمالیایی یا شاهتوت از نظر نیازهای رشدی و شرایط آب و هوایی، بسیار به توت سیاه شباهت داشته است     

تکثیر

تکثیر درخت شاتوت معمولاً از طریق بذر صورت گرفته و گیاهان تکثیر شده به روش کشت بذر، بعد از چندین سال به باردهی رسیده و بذرها برای جوانه زنی به 2 تا 3 ماه سرمادهی مرطوب نیاز دارند. 

بذر از فروردین تا خرداد ماه بطور سطحی کاشت شده و سپس آن را توسط شن کش با خاک مخلوط کرده به همین دلیل  بهتره بوده که  قبلاً میوه کامل را با ماسه بکوبید و بر روی آنها در شهریور می توان انواع مجنون، توت سیاه معمولی و یا شاه توت را پیوند زد که در زمستان سال دوم قابل بهره برداری شود. در پاییز یا اسفند در فضای بیرون می توان قلمه‌های 30 سانتیمتری آن را کاشت که با شاخه خوابانیدن نیز می توان اقدام به تکثیر که در شهریور یا بهار انجام می گردد.

ارزش غذایی شاهتوت

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم  دارای: انرژی ۱۸۰ کیلوژول (۴۳ کیلوکالری)،کربوهیدرات‌ها ۹٫۸ g، قندها ۸٫۱، فیبر ۱٫۷ g، چربی ۰٫۳۹ g، پروتئین ۱٫۴۴ g، تیامین (ویتامین B۱) ۰٫۰۲۹ میلی‌گرم (۲٪)

ریبوفلاوین (ویتامین B۲) ۰٫۱۰۱ میلی‌گرم (۷٪)،نیاسین (ویتامین B۳) ۰٫۶۲ میلی‌گرم (۴٪)، ویتامین B۶ ۰٫۰۵ میلی‌گرم (۴٪)، اسید فولیک (ویتامین B۹) ۶ میکروگرم (۲٪)،ویتامین C ۳۶٫۴ میلی‌گرم (۶۱٪)

کلسیم     ۳۹ میلی‌گرم (۴٪)، آهن ۱٫۸۵ میلی‌گرم (۱۵٪)، منیزیم ۱۸ میلی‌گرم (۵٪)،فسفر ۳۸ میلی‌گرم (۵٪)، پتاسیم   ۱۹۴ میلی‌گرم (۴٪)، سدیم ۱۰ میلی‌گرم (۰٪) و روی ۰٫۱۲ میلی‌گرم (۱٪)

خواص شاتوت

شاه توت از نظر طبیعت سرد و خشک است  و سرشار از املاح معدنی، تانن، مواد چربی و ویتامین های D و C بوده و جوشانده‌ ی به پوست خشک شاخه های جوان و تازه درخت توت برای لینت مزاج مفید و شیرینی توت از جنس قند یعنی گلوکز و فروکتوز و نظایر آن نیست بلکه شیرینی توت از سوربیتول آن بوده.

قند موجود در توت سفید برای افرادی كه مبتلا به مرض قند هستند ضرر نداشته که به همین علت به آنها توصیه می شود به جای قند، چای را با توت خشك میل شود

این میوه خوشمزه دارای آنتی اكسیدانی به نام آنتوسیانید داشته و آنتی اكسیدان موجود در این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد كه یكی از آنها كاهش میزان كلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی میباشد که نقش دیگر آنتی اكسیدان ها پیشگیری از سرطان داشته به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری از سرطان توصیه و توت حاوی فیبر فراوانی ، به همین دلیل ملین خوبی  بحساب می اید.

توت در سهل كردن جریان ادرار نیز نقش داشته مصرف این میوه وزن را كاهش داده که برای رژیم غذایی افراد چاق گزینه منسبی است. طبق یافته های پژوهشگران فیبرهای نامحلول موجود در توت كالری جذب شده در بدن را كاسته و موجب كاهش وزن می شود.

توت حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین C و آهن است، از این رو مصرف آن برای افراد كه كم خونی دارند توصیه فراوان شده و جوشانده پوست خشك شاخه های جوان و تازه درخت این میوه، ملین و روان كننده مزاج بوده و توت به دلیل داشتن انواع ویتامین های گروه B در كاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب و هیجان مؤثر است.

ویتامین A موجود در توت سبب رشد ناخن ها و تقویت چشم بوده ، قابض و شاه توت خشک از نظر خواص جانشین سماق است و لطیف کننده و باز کننده گرفتگی‌هاست. ازبین برنده صفرا و ورمهای گرم حلق و حنجره را رفع و تحلیل می‌برد و عطش را فرو می‌نشاند و اشتها را بیدار می‌کند

خوردن شاه توت برای زخم روده و اسهال گرم و اسهال خونی خصوصاً خشک آن با داروهای کمکی و مقوی بسیار مفید و ضروری است و  آب دم کرده ریشه توت و شاه توت که با حدود ۴۰ گرم ریشه دم شده باشد برای اخراج کرم کدو به خصوص  اگر برگ شفتالو به آن اضافه شده باشد مفید است.

خوردن دم کرده برگ آن نیز همین اثرات را داشته و غرغره آن برا خنازیر نافع و مزمزه آن برای درد دندان و کمپرس آن برای تحلیل ورمهای بزرگ مفید میباشد و عصاره برگ آن در حدود سی گرم برای گزیدن جانوران گزنده و حشرات گزنده مفید  و  برگ درخت شاه توت, کربنات کلسیم فراوان بوده  و برای آن اثر کم کننده قند خون قائلند از این جهت می‌توان از آن در موقع وجود قند در ادرار و معالجه بیماری قند استفاده میگردد

برای رفع کرم معمولاً جوشانده ۱۵ گرم پوست ریشه درخت را در ۲۵۰ گرم آب تهیه نمود و صبح ناشتا مصرف کرده و عصاره‌ی توت‌فرنگی و شاه‌توت به‌طور خارق‌العاده‌ای از رشد سرطان سینه و دهانه‌ی رحم جلوگیری و عصاره‌ی توت فرنگی، موثرترین عامل در کاهش رشد سلول‌های سرطانی سینه داشته. تمشک، توت‌فرنگی و شاه‌توت با سرطان‌های پروستات و دهانه رحم مبارزه کرده در رژیم غذایی خود مصرف انان را فراموش نکنید

مصرف عصاره شاتوت در افراد دچار واریس باعث کاهش نشت دیواره نازک رگ ‌های خونی شده

فلاوونوئیدها از جمله آنتوسیانین و فلاوانول ‌های موجود در این میوه و خانواده آن از طریق راه ویژه ‌ای در هیپوکامپوس مغز توانشته که  پروتئین‌ های خاصی را فعال کند و حافظه را تقویت میکند ومیتوان برای جلوگیری الزایمر استفاده کرد.

نکاتی در مورد مصرف شاتوت

اگر شاه توت را با شکم پر میل شود  تولید گاز و نفخ کرده ، اگر شاه توت را روی غذایی مانند ماست مصرف شود تولید اسهال میکند

بعد از خوردن شاه توت ، غذا و خوراکی های ترش میل نشود  و مالیدن برگ شاه توت ، رنگ حاصل از میوۀ آن را از بین می برد .

طرز تهیه شربت شاتوت

شاتوت: ۱ کیلوگرم ، آب: ۱ لیوان و شکر: ۲ لیوان

طرز تهیه:

این شربت شاتوت به همراه آب سرد، نوشیدنی خنک و بسیار دلچسبی در روزهای گرم تابستان بشمار امده ابتدا آب و شکر را مخلوط  وبر روی حرارت بگذارید تا چند جوش بزند. شاتوت را در کیسه توری قرار دهید کیسه را در آب شکر بگذارید.

 هر چند دقیقه با کفگیر چوبی کیسه را فشار داده تا شیره شاتوت خارج بشود. هر چند دقیقه شربت را با قاشق برداشته، از ارتفاع به داخل قابلمه سرازیر کرده تا غلظت آن را ببینید. وقتی غلظت مناسب پیدا کرده و نه خیلی سفت و نه خیلی شل بود و عصاره شاتوت به طور کامل وارد شربت شد، کیسه را از قابلمه یا ظرف خارج کرده و بگذارید سرد شود.

سپس آن را در شیشه‌های تمیز و خشک ریخته و در یخچال نگهداری شود. برای اماده کردن و میل کردنش درون لیوان یا فنجانی چند قطعه یخ انداخته  و مقداری از شربت را در آن ریخته و بسته به این که غلیظ میخورید یا رقیق، مقداری آب هم میتوان به آن اضافه کنید

روش دوم تهیه شربت

اول شاه توتها رو شسته بعد تو یه قابلمه بزرگ لایه لایه شاه توت و شکر ریخته و بزارید چند ساعت بمونه تا شاه توتها آب اندازد. سپس بزارید رو حرارت وقتی جوش آمد شعله رو ملایم کنید( البته نه خیلی کم ) و بزارید حدود نیم ساعت تا چهل دقیقه جوش بخورد. وقتی که شاه توها نرم شدن دیگه میتونید از روی گاز بردارید. یه صافی روی یه قابلمه بزارید و شاه توتها رو از صافی رد کرده طوری که  آب شاه توت داخل قابلمه زیری میره و شاه توتها روی صافی بمونن. سپس دست به کار شده و شاه توتها رو  حسابی چلانده و کار که تموم شد یکبار دیگه آب شاه توت رو از صافی ریز رد کرده تا اگر احیانا تکه های شاه توت داخلش هست کاملا صاف و یکدست شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.