ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

برای پیشگیری از روماتیسم از همین حالا دست به کار شوید برای پیشگیری از روماتیسم از همین حالا دست به کار شوید
^Back To Top

روماتیسم

پیشگیری از روماتیسم

برای پیشگیری از روماتیسم چند اصل مهم را فراموش نكنید: یکی تغذیه مناسب و مصرف غذاهای دریایی به‌خصوص ماهی و مصرف امگا3 به‌خصوص در بیماران مبتلا به لوپوس و روماتیسم ستون فقرات و پسوریازیس مهم می باشد

 عوامل روزمره مثل نشستن بر روی دو زانو یا حتی چهارزانو، استفاده نكردن از دستشویی فرنگی یا همچنین بالا و پایین رفتن از سربالایی مثل كوه یا پله از عوامل خطرساز سلامت مفاصل زانو محسوب می شود.

فراموش نكنید كه در كوه پیمایی و بالارفتن از پله‌ها بیشترین آسیب به مفاصل زانو  در هنگام پایین آمدن رخ می‌دهد و درخصوص ورزش در باشگاه‌های بدنسازی باید دقت کنید  كه هر ورزشی باید زیرنظر مربیان دوره دیده و باتجربه انجام گردد .

از ایستادن و نشستن طولانی در یك وضعیت پرهیز کنید و حتی در حین ظرف شستن پاهایتان را جابجا کنید

از انجام حركت‌های چرخشی ناگهانی و كار سنگین انجام ندهید و از خم شدن با كمر خمیده  و دولا شدن با كمر خمیده بپرهیزید

همچنین به گودی كمر خود توجه نمایید، زیرا بزرگی شكم باعث گودی بیشتر كمر شده و همچنین ایستادن‌های نامناسب درخصوص زانوها توصیه نمیشود و با یك توصیه ساده به فكر سلامت زانوهایتان بیفتید و به صورت ایستاده پاهای خود را جفت کنید و ببینید فاصله بین دو زانو چقدر بوده ، اگر این فاصله از سه انگشت بیشتر باشد به‌خصوص در خانم‌ها و دخترخانم‌ها باید به پزشك مربوط (ارتوپد) مراجعه شود.

نكته مهم دیگر، اینكه سیگار و دخانیات را از زندگی خود دوری نمایید. سیگار بعضی از روماتیسم‌ها را به وجود آورده و برخی را با علائم شدیدتر نشان داده و مصرف ویتامین D در رژیم غذایی بسیار مهم میباشد و همچنین درخصوص عفونت‌ حساس باشید و ان را جدی بگیرید و به پزشک متخصص مراجعه کنید.

همیشه غذای سالم و ارگانیک مصرف تا دچار عوارض بیماری‌های روماتیسمی نشوید.

از وسایل کمکی سازگار با شرایط بیماری استفاده کنید  مثلا عصا، دربازکن های خاص و از قدرت مکانیکی بدنتان به خوبی استفاده شود و موقع بلند شدن، حمل وسایل یا خم شدن به تنهایی از مفصل خود کمک نگیرید و به ان فشار وار نکنید

 وقتی ورزش می کنید یا فعالیت های بیرون از خانه انجام می دهید از پوشش های ایمن مانند زانو و آرنج بند یا محافظ های مچ استفاده نمایید.

ورزش سبب بهبود خلق و خوی فرد شده و به خوب خوابیدن کمک و ثابت شده که ورزش باعث کاهش استرس و فشارهای عصبی نیز می گردد ،بخصوص ورزش هایی همچون : مدیتیشن، تجسم و یا بیوفیدبک و یوگا به کاهش استرس کمک شایانی می کند.

حدالامکان از فشار های عصبی و استرس روزمره زندگی به دور باشید و مسافرت را در هوای ازاد و ساکت همیشه در برنامه هایتان جای دهید

در دوره ی بعد از زایمان بهتر است از دوش گرفتن در هنگام شب اجتناب کنید و بدنتان را تا حداقل دوماه گرم نگه دارید.

تغییرات آب و هوا تاثیر مستقیمی بر روی درد بیماران روماتیسمی داشته و فشار پایین هوا عموما با سرما ٬ آب و هوای مرطوب و افزایش درد همراه بوده و چیزی که تاثیر مستقیمی بر روی درد دارد پایین بودن فشار هواست نه الزاما سرما به همین دلیل در چنین مناطقی سعی کنید زندگی نکنید

منبع ملی کالا

روماتیسم چیست

علت و علایم روماتیسم

درمان روماتیسم

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.