ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشار طبیعی آینه ورزان از آبشار های زرینه کوه تهران آبشار طبیعی آینه ورزان از آبشار های زرینه کوه تهران
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا


Warning: getimagesize(http://www.negahmedia.ir/assets/uploads/pic/91265/1.jpg): failed to open stream: Connection timed out in /home3/melikala/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 606

آبشار آینه ورزان

 

آبشار آینه ورزان در موقعیت جغرافیایی N354125 E521159 در استان تهران واقع گردید. آبشار طبیعی آینه ورزان یکی از آبشار های زیبا در استان تهران در مکانی زیبا و دیدنی در دامنه قله رفیع زرینه کوه قرار گرفته و برای رسیدن به این آبشار زیبا کافی است که خود را به رودهن رسانده بعد از شهرستان آبسرد به روستای عین ورزان یا آینه ورزان رفته و بعد از حدود دو ساعت پیاده روی به آبشار زیبای آیینه ورزان میرسید.

 

آيينه ورزان روستايی میباشد در 70 كيلومتري تهران در جاده فيروزكوه بعد از گيلاوند ، روبروي روستاي آبسرد . در اين روستای سرسبز و آباد باغات فراوان درختانی همچون گيلاس ، زردآلو ، سيب ، گردو ، آلبالو و... وجود داشته.

برای گشت و گذار در روستای آیینه ورزان باید به 70 كیلومتری تهران سفر کرده و این روستا را در جاده فیروزكوه، بعد از گیلاوند، روبروی روستای آبسرد ببینید. آیینه ورزان که به دو قسمت بالا ده و پایین ده تقسیم گردیده و دو فضای کاملا متفاوت را برای گردش و تفریح به شما پیشنهاد می کند. دشتی در پایین دست با درختان پربار میوه و کوه هایی در بالا دست که آبشار و تنگه آیینه ورزان زیبایی آن را چند برابر کرده اند.

 این روستا یكی از مسیرهایی بوده که کوهنوردان برای صعود به قله زرینه كوه از آن عبور می کنند که بعد از گشت و گذار در دشت آیینه ورزان پایین، اگر تصمیم به کوهپیمایی در ارتفاعات بخش شمالی روستا گرفتید می توانید نهر پر آب روستا را به سمت شمال دنبال کرده تا پس از عبور از خانه های مسکونی و شیب 45درجه ای این کوهپایه، به جاده ای خاکی در سمت چپتان رسیده که در حدود 3کیلومتر طول دارد. این به معنی نیم ساعت کوهپیمایی بی وقفه و با سرعت متوسط بوده که پس از عبور از این جاده سه کیلومتری، بازهم در مسیر رودخانه قرار خواهید گرفت و این بار هم یك صعود نیم ساعته لازم میباشد تا به آبشار 20متری این روستا برسید.

برای دیدن دومین ابشار در همان مکان گردشگری میتوانید بعد از عبور از ارتفاعات، به آبشار دوم برسید. آبشاری که در عین کوتاه تر بودن، زیباتر از آبشار اول به نظر می رسد. به دیل صعب العبور بودن مسیر راه دومین ابشار  اگر در کوهنوردی چندان حرفه ای نیستید، به سمت آبشار دوم فکر نکنید زیرا مسیر رسیدن به این آبشار قدری خطرناک بوده و عبور از آن ممکن است حتی به قیمت جانتان تمام شود.

 در بالای کوه بلندی که بر روستای آینه ورزان مشرف بوده قلعه تاریخی وجود دارد که این روزها چیز زیادی از آن باقی نمانده اما بومیان منطقه آن را قلعه نوذر شاه می نامند. این قلعه در گذر زمان به دست غارتگرانی که در آن دنبال گنج می گشتند، تخریب گردیده است.

منبع ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.