ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

روش های ساده گیاهی بری خلاصی از سفیدی موها روش های ساده گیاهی بری خلاصی از سفیدی موها
^Back To Top


Warning: getimagesize(http://www.negahmedia.ir/assets/uploads/pic/85710/1.jpg): failed to open stream: Connection timed out in /home3/melikala/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 606

سفیدی موها

 

 به وجود امدن  موهای سفيد به معني ورود آدمي به ميانسالی و پختگي تعبير می گردد و چنانچه موی سفيد احترام داشت و آن را نشانه بزرگي و باتجربگی معنی میدانستند .اما امروزه در جامعه ما تعداد جواناني كه موهايشان زودتر از زمان طبيعي‌اش رو به سفيدی گذاشته در حال افزايش میباشد كه بعضی  آن را از عوارض زندگي پراسترس و صنعتي معاصر دانسته اند كه آثار خود را در سفيدی زودرس موی سر نمايان  مینماید.این مطلب برای افزایش دانستنی های علمی برای افراد ارایه شده.

 

در گذشته سفيد شدن  مو يكي از ويژگیهای ارثی محسوب شده و گروهي نيز اين رخداد را در نتيجه افزايش سلول‌های مفيد خون توجيه مي‌كردند، اما امروزه اين عقايد و ديدگاه‌های مشابه آن به كلي رد شده‌اند و با اين حال هنوز هم بسياری از متخصصان پوست و مو نقش وراثت را در اين رخداد مقدم مي‌دادند و بطور متوسط موها از سن 35‌سالگی شروع به سفيد شدن مي‌كند و موهای ريش و سبيل زودتر از موی سر سفيد مي‌شوند و معمولا از ناحيه شقيقه شروع  میکند و به سمت فرق سر پيشرفت نموده  و راهي برای پيشگيری از سفيد شدن در ميانسالان وجود ندارد اما هميشه سفيد شدن مو به‌دليل بالا رفتن سن نخواهد بود و بسياری از شرايط ديگر نيز موها را سفيد مي‌كنند.

دلیل سفید شدن مو:

معمولا سفيد شدن مو در مردان در حدود سن 30سالگي و در زنان درحدودسن 35سالگي رخ مي‌دهد. البته نسبت به عوامل تغذيه‌ای ،استفاده از مواد شیمایی برای رنگ کردن مو ،استرس وعوامل  ژنتيكی، حدود سنی ذكر شده تغيير می نماید باید توجه داشت که  موهای سفيد شده از موهای رنگی شكننده‌ترند، ولي ريشه آنها سست نبوده  و بنابراين سفيد شدن موها نشانه ريزش مو نمیباشد.

كمبود برخی ازويتامين‌ها : بسياری از بيماری‌ها مي‌توانند روند سفيد شدن موها را تسريع دهند مانند:  كمبود ويتامين‌های B ، بخصوص اسيدپانتوتنيک و ويتامين 12 B يكي از موی سفیداين موارد میباشد ،  بيماری تيروئيد(اختلال در تیروئید)، بيماری‌های سيستم ايمنی، كم‌خونی، رژيم‌های سخت و طولاني‌مدت، بيماری‌ها و افزايش گلبول‌های سفيد خون نيز سبب  سفيدی زود هنگام و بيش از حد موها میگردد.

و در كنار اين مساله بايد به استعمال دخانيات نيز اشاره نمود،  سيگار كشيدن نيز موها را سفيد مي‌كند و پژوهش ها نشان داده، سرعت سفيد شدن مو در سيگاری‌ها، 4 برابر افراد غيرسيگاری بوده و شايد علت اين امر، كاهش رسيدن اكسيژن به ريشه موها باشد.

در طب سنتی چینی گیاهانی وجود داشته  که به طور مستقیم موهای سفید را نشانه می گیرند و یکی از رایج ترین این گیاهان «هی شو وو» نام داشته است. استفاده از این گیاه برای همه مناسب نبوده  و باید با توصیه متخصصان طب سنتی مصرف گردد همچنین در طب سنتی چینی گفته می شود که  گوشت، نمک و محصولات لینی عملکرد کلیه ها را ضعیف  کرده که این موضوع یکی از دلایل سفید شدن زودهنگام موها بشمار امده و  بنابراین طبق این طب اگر می خواهید از سفید شدن موها در امان بمانید بهتر بوده که  از مصرف زیاد این مواد غذایی پرهیز نمایید .

رنگ کردن موها باعث سفید شدن بیشتر آنها خواهد شد زیرا سلول های رنگساز مو در مجاورت سلول های زاینده مو قرار داشته و بنابراین هر آسیب شدید بدون توجه به عامل اصلی رخ دادنش می تواند سبب آسیب دیدن سلول های رنگساز مو گردد و در نتیجه ممکن است این شرایط سبب رویش موهای سفید شود و آسیب های شدیدتر ممکن بوده که  سلولهای زاینده موها را از بین ببرند و حتی سبب ریزش شدید آنها میگردد. البته این اتفاق چندان شایع نبوده و حتی گاهی در پی انجام اقدام های درمانی مثل برطرف کردن موهای زائد توسط لیزر نیز دیده شوند و مواد تشکیل دهنده رنگ موهای شیمیایی نیز می توانند به ساقه و ریشه موها آسیب زده و سبب ریزش و سفید درآمدن آنها شوند ، بنابراین توصیه می شود که از رنگ کردن یا استفاده بیش از حد از مواد آرایشی شیمیایی مو بپرهیزید تا موها دیرتر سفید شود و ریزش کمتری پیدا کند.

سفيد شدن موی سر اگرچه بسياری از جوانان و بخصوص زنان را نگران می نماید، اما ظاهرا تا حدود زيادی از طاس شدن سر جلوگيری کرده. باید توجه داشت که  موهايي كه سفيد مي‌شوند ماندگاری بيشتری پیدا میکنند و ريزش آن به تاخير مي‌افتد، ضمن اين‌كه موهای سفيد در جواني در ميان موهای سياه به چشم مي‌خورد و به اصطلاح حالت جوگندمي پیدا میکند و  به بعضی از افراد زيبايي بيشتری هم مي‌دهد، لذا با ديدن موی سپيد در آينه چندان هم احساس پيری نكنيد و به یاد شعر معروف بیفتید....

"موی سپیدو توی آینه دیدم آهی بلند از ته دل کشیدم"

پیشگیری از سفید شدن مو

برای جلوگيری از سفيد شدن زودرس موها بايد از مواد غذايي استفاده نماییم  كه حاوی املاح روی، آهن، پتاس و منگنز باشد. پژوهش ها نشان داده که كمبود فلزاتی مثل  آهن، روی، منگنز، تيتانيوم، تنگستن و مس از عوامل اصلي در سفيد شدن موها میباشند، البته اين مساله علاج هم دارد.

كارشناسان تغذيه معتقدند، کسانی  كه دچار سفيدی مو هستند، بايد ميوه‌هايي چون:  سيب، گلابي، هلو و همه ميوه‌هايي كه حاوی مقاديري از املاح گوناگون خصوصا فلز منگنز هستند و همچنین  مصرف سبزيجاتي چون:  سير، پياز، موسير و تره كه دارای منگنز هستند را در برنامه غذايي خودبسیار  بگنجانند.

نخودفرنگی، قارچ، آجيل، لوبيا، عدس، گوجه فرنگی، موز، آلو، سويا و سيب زميني از جمله غذاهايی میباشند كه مقادیر  قابل‌توجهي مس را دارند و مي‌تواند بر پوست و مو تاثير گذارد و حتی از سفيد شدن مو هم جلوگيری كند.

مصرف تركيب يك حب زنجبيل رنده شده با يک قاشق غذاخوری عسل  يكی از بهترين تركيب‌های خوراكي بوده كه مي‌تواند به پيشگيری از سفيدشدن تارهای مو كمك نماید. همچنین استفاده از برگ کاری و روغن نارگیل روش مناسبی برای پیشگیری از سفید شدن زودهنگام مو بوده است ، آب لیمو و روغن بادام را اگر باهم مخلوط کنیم و بر روی سر ماساژ دهید برای پیشگیری سفیدی مو روشی کارساز است.

نوشیدن مقدار زیادی آب به دفع سموم از بدن کمک نموده، زیرا مواد سمی در بدن مشکلاتی همچون سفیدی زودرس مو را به دنبال داشته و با این روش از سفیدی مو جلوگیری کرده و پوستی صاف و بدون چین و چروک را داریم. حنا به عنوان رنگدانه طبیعی برای موی سر محسوب شده  که برای بدست آوردن نتایج بهتر می‌توان آن را با قهوه مخلوط نماییم. دانه کنجد سیاه از جمله مغزهایی بوده  که به گفته چینی ها عملکرد کلیه ها و گردش خون را بهبود می بخشد و به سلامت موها کمک می نماید.

نسخه طب سنتی گیاهی هندی:طب سنتی هندی برای درمان و پیشگیری از سفید شدن زودرس موها راه حلی داده بدین صورت که با مصرف زنجبیل می توانید این روند را به تعویق بیندازید و مصرف ترکیب یک حبه زنجبیل رنده شده با یک قاشق غذاخوری عسل در روز یکی از بهترین ترکیب های خوراکی بوده که که می تواند به پیشگیری از سفید شدن تارهای مو کمک نماید.

سعی کنید در بیشتر اوقات کلاه بگذارید

تابستان فصلی است که سلامت موها به خصوص موهای رنگ شده به خطر می‌اندازد، به دلیل  اینکه خورشید بی‌امان می‌تابد و اشعه‌های ماورای بنفش به فولیکول‌های موها آسیب زده و آن‌ها را حساس تر و شکننده‌تر کرده و از آنجایی هم که موها نمی‌توانند نور خورشید را منعکس کنند کدر میشوند و سفید می‌شوند.

استرس را از خود دور نمایید

موها مستقیماً از طریق خون تغذیه می گردند و استرس و نگرانی هم سبب کند شدن جریان خون شده و برای همین هم استرس تعادل موها را برهم زده و سبب سفید شدن موها می شود که  برای پیشگیری از استرس تا جایی که می‌توانید مواد غذایی ضداسترس استفاده  کنید و آرامش تان  را همیشه حفظ کنید ، ورزش‌هایی مثل  پیاده‌روی و یوگا را دریابید و خواهید دید که روزبه‌روز وضعیت موهایتان بهتر میشود و جوانی‌ را  دوباره بازمی‌یابند.

در انتخاب رنگ موها دقت کنید

زمانی که موها خیلی سفید شده باشند چاره ای‌ جز رنگ کردن باقی نخواهد ماند و  در این صورت لازم است که هر ماه موها رنگ گردند  تا ریشه‌ سفید آن‌ها خیلی معلوم نشود ودر . نتایج تحقیقاتی که در سال 2001 انجام شد نشان داده  که آمونیاک برای بدن خطرناک است و برای همین هم توصیه می‌کنیم از رنگ موهایی استفاده شود که فاقد این ترکیب شیمیایی بوده و توصیه می‌کنیم رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به رنگ موی اصلی‌تان نزدیک تر باشند و پایه رنگ  مو را از بین نبرید و در حد امکان از دکپاژ کردن موها جلوگیری کنید.

مواد غذایی موثر در ازبین بردن سفیدی مو

خوردن جوشانده سبوس گندم، سنبل‌الطيب، مخلوط پودر سبوس برنج و شكر با نبات ساييده شده ، نان جو هم در حفظ رنگ مو و كاهش موهای سفيد موثر بوده  است  . شاهی، هليله سياه (خیلی از افراد با مصرف هلیله سیاه توانسته اند رنگ های سفید موهایشان را بازگردانند و روشی موثر بوده )و برنج سبوس‌دار را در وعده‌های غذايي‌ خود حتما بگنجانند ( مصرف برنج سبوس‌دار و هليله سياه در وعده‌ها و ميان‌وعده‌ غذايی و جايگزينی آن به جای برنج معمولی )در كنار مصرف گياهانی مثل پياز و سير و شاهي تاثير زيادی را در برطرف کردن  سفيدی موها و سياه‌شدن آن ها داشته و تنها بايد كمي صبر کنید  تا ببينيد اين خوراكي‌ها چطور جوان‌تان خواهد کرد.

روش های گیاهی در درمان سفیدی مو

استفاده از سیر در برنامه غذایی

از ديدگاه درمانگران طب سنتی گنجاندن سير در بین وعده‌های غذايي يكي از ساده‌ترين راه‌هايي بوده  كه كمك زيادی به جبران كمبود منگنز در بدن می نماید و اگر بتوانيد سير را به عنوان چاشنی اصلی به وعده‌های غذای اصلي تان  اضافه نمایید که  تاثير مستقيمي بر كاهش روند سفيدی موها خواهيد گذاشت و چه بهتر كه بتوانيد از سيری كه با پودر منگنز تغذيه شده باشد مصرف نمایید و  اين سير مي‌تواند هم جبران کننده كمبود منگنز بدن‌ باشد و هم در آن واحد عوامل سفيدی مو را در بدن‌تان كاهش دهد.

معجزه چای سياه و تنباكو

از شيوه‌های طبيعی و بي‌دردسر برای از بين بردن سفيدی موها میتوانید موها را با لوسيون گياهي چای سياه ماساژ دهید و برای تهيه اين لوسيون گياهي لازم نبوده که  به سراغ  داروخانه گياهی و یا عطاری برويد.

تهیه لوسین:  مي‌توانيد به راحتي اين لوسيون را در آشپزخانه منزل‌تان تهيه نمایید  برای تهيه اين لوسيون كافي است که يک قاشق غذاخوری چای سياه را با يك قاشق غذاخوری گياه مريم‌گلي خشک شده با دو ليوان آب بر روی حرارت گذاريد تا آرام آرام بجوشد و يك ليوان از اين جوشانده باقي بماند و سپس اين جوشانده را از روی حرارت برداشته و آن را صاف نمایید و اجازه دهيد لوسيون به خوبي سرد گردد. اين لوسيون را هر هفته تهيه کرده و از آن برای ماساژ موهای‌تان استفاده  ککه  بهترين روش برای سياه ‌كردن تارهاي سفيد مو اين است كه آنها را با اين لوسيون گياهي 5 دفعه در هفته ماساژ نمایید.

 بهترين حالت آن است كه برای شست‌و شوی موهای‌ ازيك شامپوی گياهي سبك استفاده نمایید و بعد  از آن موها را با اين لوسيون ماساژ داده و  يكي ديگر از لوسيون‌های گياهی و طبيعي كه مي‌تواند به تيره‌ شدن موی سفيدتان كمك كند جوشانده گياه تنباكو بوده كه به روش جوشانده چای سياه آماده شده و ماساژ اين جوشانده نيز مي‌تواند روند تيره شدن موها را تسريع نماید.این لوسین را به مدت دوبار درهفته به میزان سی دقیقه بر روی موها قرار دهید.

روغن حنا و نارگیل

استفاده از این ترکیب علاوه بر درمان سفيدی موها به جوان‌شدن ساقه موها كمک کرده و توصيه می شود که  تركيب روغن حنا و نارگيل را تجربه نمایید ،  برای تهيه اين روغن كه مي‌تواند با يكي 2مرتبه استفاده موهای سفيدتان را تيره نمایید . كافی است مقداری روغن نارگيل خالص از نزديك ترين عطاری  محل زندگیتان تهيه نمایید  و به اندازه یک استكان از آن را داخل  ظرفي ریخته  و آن را به شيوه غيرمستقيم بر روی حرارت قرار داده  تا جوش آيد و  زمانی که  روغن به جوش آمده آن را از روی حرارت داده و برگ‌های خشك شده گياه حنا را داخل آن بریزید و  پس از مدتي خواهيد ديد كه رنگ روغن به قهوه‌ای متمايل شده که برای استفاده از اين روغن كافي بوده و اجازه دهيد که به طور كامل سرد گردد و  سپس با كمک يک قاشق چای خوری چند قطره از آن را بر روی موها بريزيد و با كمک بند دوم‌ انگشت دست به آرامي موها را ماساژ داده که  اين شيوه ماساژ مانع از آسيب رسيدن به ريشه مو و كنده ‌شدن آنها شده و  اين روغن را هفته‌ای 2 بار روی موها ماساژ داده و اجازه بدهيد که به مدت 30 دقيقه بر روی مو  قرار گیرد.

لوسین روغن نارگيل با آب ليموی تازه

براي درمان سفيدی مو و براق شدن موها يكي از بهترين لوسيون‌ها استفاده از تركيبي از روغن نارگيل با آب ليموی تازه بوده. ماسكي كه از تركيب 2 قاشق پودر حنا به همراه يک قاشق ماست و يك قاشق برگ خشک شده ريحان و سه  قاشق قهوه نيز به دست آمده  که علاوه بر آنكه به تيره شدن تارهای موی سفيد و خاكستری كم شایانی مي‌كند و مي‌تواند به تقويت تارهای مو و ريشه  های مو كمک ‌كند.

تهيه لوسيون پياز و ماساژ آن بر تارهای مو يكي ديگر از شيوه‌هايي بوده  كه مي‌تواند علاوه بر تيره كردن تارهای  مو به رشد مجدد موهای  از دست رفته مو نيز كمک نماید. برای تهيه اين لوسيون كافي است که پياز را رنده کرده و آب آن را بگيريد و از آن برای ماساژ موها استفاده نمایید.

لوسین بابونه

اگر در زمره  کسانی هستيد كه عجله داريد و مي‌خواهيد خيلي سريع با تارهای سفيد موی خود خداحافظي نمایید، توصيه میشود  از لوسيون بابونه برای شست‌وشوی موها استفاده نمایید و برای تهيه عصاره بابونه مي‌توانيد سه قاشق از برگ‌های خشك شده بابونه را با سه  ليوان آب مخلوط نموده  و  آن را روی حرارت گذاريد و اجازه بدهيد تا نصف آب آن باقي بماند. اين جوشانده را صاف کرده و تمام برگ‌هاي خشک را با كمک  صافي جدا نمایید و اجازه دهيد اين عصاره سرد گردد و سپس از اين عصاره برای شست‌وشوی موها استفاده و هر روز پس از شامپو كردن موها با شامپوی گياهي  از اين عصاره برای شست‌وشوی موها  استفاده نموده و اجازه دهيد که موهای‌تان خشک  گردد.

استفاده از ژل گیاه آلوورا برای رفع سفیدی مو

ژل گیاه آلوورا حاوی ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و مواد معدنی متعددی بوده و  برای همین هم مانند یک آنتی‌اکسیدان عمل می نماید و سبب تقویت بدن می‌شود. باید بدانید که این ژل نمی‌گذارد که به این زودی‌ها چین و چروک بر روی پوستتان عرض اندام کند و علاوه بر این از پیری موها نیز پیشگیری می‌کند.

برای بهره‌مندی از خواص این گیاه مفید توصیه شده  که یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا را در مقدار آب حل نموده و به مدت یک ماه هر روز 3 مرتبه از این ترکیب میل کنید و سپس به مدت 3 ماه و هر ماه 20 روز این کار را تکرار نمایید و توصیه می‌کنیم از ژل‌هایی استفاده شود  که معتبر بوده و دارای مهر استاندارد میباشد و ی از عطاری ها برگ الوورا را تهیه از ژل ان استفاده شود .

بر گ‌های گیاه جینکو یک درمان کننده طبیعی برای مقابله با استرس اکسیداتیو محسوب شده و این گیاه سبب گردش خون بهتر می گردد و از مشکلاتی چون پیری فیزیولوژی موها پیشگیری کرده و برای بهره‌مندی از خواص این گیاه توصیه شده  که 40 گرم برگ خشک گیاه جینکو را در یک ظرف حاوی یک لیتر آب بریزید و به مدت یک ساعت بجوشانید و محلول را صاف نموده و بعد از هر وعده‌ی غذایی یعنی سه مرتبه در روز میل نمایید.

استفاده از ماسک گیاه مریم گلی برای موها ی سفید شده

مریم گلی از آن دست گیاهانی بوده که علاوه بر تقویت موها تارهای سفید و خاکستری را نیز می پوشاند برای تهیه ان به میزان  گیاه مریم گلی یک لیوان و پنج لیوان آب نیاز است

طرز تهیه: آب را جوشانده  و مریم گلی را داخل آن ریخته و اجازه دهید با شعله ملایم 15 دقیقه بجوشد و جوشانده را از روی حرارت برداشته و بگذارید 5 تا 6 ساعت بماند تا حسابی رنگ پس دهد و سپس محلول را صاف کرده و داخل یک ظرف شیشه ای بریزید و در آخرین مرحله شستشوی موهایتان محلول را روی سرتان بریزید و ماساژ داده  تا همه موهایتان آغشته گردند ودر  حدود 20 تا 30 دقیقه صبر نمایید و سپس موهایتان را با دقت بشورید. حواستان باشد که رنگ به صورتتان نخورد چون امکان دارد علاوه بر موهایتان پوست تان را هم رنگ نماید.

برگ درخت گردو

همانطور که پوست سبز گردوی تازه دست ها را رنگی می نماید و جوشانده تهیه شده از برگ درخت گردو برای پنهان کردن اولین موهای سفید بسیار موثر بوده. برای این کار برگ درخت گردو یک مشت پروپیمان را به همراه یک لیتر اب تهیه کنید

طرز تهیه: آب را بجوشانید و برگ ها را داخل آن ریخته و در ظرف را بگذارید و اجازه دهید که 20 دقیقه خوب  بجوشد. سپس زیر شعله را خاموش نموده و بگذارید کاملا خنک گرددو  می توانید محلول را صاف کنید و یا اینکه با همان برگ ها استفاده و بعد از شستشوی موها ماسک را به آنها زده و بعد از 40 تا 45 دقیقه شستشوداده و هر هفته 4 بار این کار را تکرار نمایید.

لوسیون برگ درخت انجیر

از برگ درخت انجیر و روغن بابونه استفاده شود چون به شکل طبیعی موهای سفید را خواهد پوشاند.مواد لازم: برگ درخت انجیر 10 تا 15 برگ به همراه روغن بابونه نصف لیوان

برای  تهیه: برگ های درخت انجیر را خوب بکوبید تا پودر شوند و میزان  نصف لیوان روغن بابونه را به آن اضافه کرده، هم بزنیدو اجازه داده کحه  به مدت نصف روز خوب بماند و سپس این ترکیب را بر روی موهایتان بگذارید و صبر کنید ، زمانی که  متوجه شدید موهایتان رنگ گرفته اند آنها را بشورید.

قهوه یا چای برای رنگ کردن موها کافیست  که قهوه یا چای غلیظ تهیه نموده و بر روی موهایتان بریزید و میزان مورد نیاز :  قهوه یا چای سیاه یک تا دو مشت (بسته به حجم موهایتان) و  آب یک لیوان کافی است

برای تهیه: آب را بجوشانید و بر روی قهوه یا چای بریزید و اجازه دهید که دم بکشد و سپس بگذارید به مدت 15 دقیقه خنک گردد. محلول را صاف نموده و بر روی موهایتان بریزید، 15 تا 20 دقیقه صبر کرده و سپس موهایتان را آب بکشید و یک تا دو بار در هفته این کار را تکرار نمایید تا به راحتی به نتیجه دلخواهتان برسید.

باور غلط رایج در میان مردم که میگویند کندن موهای سفید باعث افزایش آنها می شود؟

درست نیست: مو از سه مرحله آناژن (رشد)، کاتاژن (استراحت) و در نهایت تلوژن (ریزش) تشکیل شده و موها در مرحله آناژن به رشد ادامه پیدا میکنند و بعد وارد مراحل بعدی شده و در حدود 80 تا 90 درصد ریشه های مو در هر مقطع زمانی در مرحله رشد میباشد و در انتهای مرحله تلوژن، در فولیکول و ریشه مو یک جوانه موی دیگری ظاهر گردیده و  سپس وارد مرحله آناژن شده و موی پیر قبلی می ریزد . به همین دلیل اگر روزی بین 100 تار مو بریزد،امیری طبیعی بوده و  این باور وجود دارد که وقتی موی سفید را می کشیم، آن را از ریشه درمی آوریم اما پیاز مو سر جایش می ماند و با کندن یک مو، موی دیگری به جای آن رشد کرده پس با کنده شدن یا کندن موهای سفید، تعدادشان زیاد نمی گردد.

آیا موی سفید نمیریزد

یشتر افراد دل خوشی از موهای سفید ندارند و با پیدا شدن اولین موهای سفید سعی می نمایند که  با هر روشی آنها را از بین ببرند اما کسانی هم هستند که از سفید شدن آنها خوشحال بوده  زیرا فکر می کنند موهای سفید دیگر نمی ریزند اما متخصصان پوست این باور را رد کرده اند  در واقع " ریزش مو به عوامل مختلفی ارتباط داشته ولی سفید شدن موها مانع از ریزش آنها نمی شود و موهای سفید و به طور کلی موهای روشن ضخیم تر بوده و نسبت به ریزش مقاومت بیشتری داشته اما سفیدی مو به معنی عدم ریزش نیست."

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.