^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

علت بوی بد دهان

یکی از عوامل عفونت دندان و لثه میباشد

بَدبویی دَهان یا هالیتوز مشکل شایعی بو ده و دلیل نخست مراجعات فساد دندان و دلیل دوم بیماری لثهاست البته عوال دیگری نیز وجود دارد که شایع ترین ها به این دلیل بوده

 کسانی که دچار عفونت های لثه و دندان میباشند به دلیل ترشحات بزاق دهان که همراه با عفونت بوده و باکتری های پراکنده در دهان این بوی بد را ایجاد و تشدید می کنند. که میتوان برای از بین بردن این بوی بد کافیست مقداری رب انار را به لثه ها بمالید و تا چند ساعت چیزی میل نکنند و به مرور زمان لثه ها از عفونت تخلیه می شوند و بوی بد دهان کم تر می شود این کار بهتر است شب قبل از خواب انجام شود و  همچنین برای برطرف کردن عفونت و درد دندان پودر دندان بهترین پیشنهاد میباشد.

بسیاری از افراد حتی قبل از خواب هم دندان های خود را مسواک نزده و همچنین اغلب آنها، در طول روز فقط برای یک وعده و آن هم برای مدت ۱۰ ثانیه دندان های خود را مسواک می کنند.

گاهی بزاق دهان، اثرات غذاهای باقیمانده و همچنین باکتری هایی که از هوا وارد دهان می شوند را پاک نموده و در صورتی که دهان شما خشک شده و پلاک ها شروع  خواهند نمود به رشد بر روی دندان ها میباشد و علاوه بر این، به تدریج مشکلات بیشتری نیز برای دندان های شما به وجود آمده  که نهایتاً بوی بد دهان را نیز باعث می شود.

چنانچه دچار مشکلات بیماری سینوسی میباشید، ممکن است که مخاط آلوده به گلو رسیده و در اثر تنفس در آنجا انباشته شده باشد و در این صورت، این ترشحات انبار شده و باعث شده که بوی بسیار بدی را از گلو به دهان انتقال پیدا  و مواد غذایی و باکتری هایی که در لوزه های فرد گیر می کنند نیز می توانند از عوامل بوی بد دهان باشند. در این صورت ممکن است اثرات تورم در لوزه ها قابل مشاهده نیز باشد که لازم بوده و برای معالجه، هر چه زودتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شود.

بیماری معده بازگشت اسید معده به سمت بالا و ورود آن به دهان یکی از دلایل بوی بد دهان بوده و ریفلاکس معده، می تواند علاوه بر بوی بد دهان، منجر به حساسیت دندان ها در برابر سرما و گرما و همچنین بیماری های سینوسی میگردد و غذا خوردن قبل از خواب و بد خوابیدن از عواملی بوده که می توانند منجر به ریفلاکس معده شوند. سرطان معده نیز از علل بوی بد هان است

سرطان ریه میتواند علایمی چون بوی بد دهان را به همراه داشته باشد

ا گر بیماری دیابت خود را کنترل نکنید، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لثه و دهان خشک میباشید و دچار بوی بد دهان میگردید چون سییستم دفاعی بدن تضعیف پیدا کرده و قادر به مبارزه با باکتری هایی که موجب عفونت های لثه می شوند نیست و عفونت ها باعث بوی بد به دهان نیز می شوند.

دندان های مصنوعی، اغلب در بوی بد دهان نقش دارد ولی در اغلب موارد، دلیل این بوی بد، عدم مراقبت صحیح از این دندان ها بوده و می تواند از دلایل بوی بد دهان باشد به همین دلیل باید مراقبتی از دندان ها کرد

بعضی از داروها و آنتی بیوتیک ها به دلیل شکسته شدن مولکول آنها به ترکیبات بودار و برخی نیز به دلیل ایجاد خشکی دهان می توانند سبب بد بوشدن دهان میگردد

کشیدن سیگار و بوی سیگار، به اندازه کافی بد بوده ولی نقش سیگار در بوی بد دهان  بسیار زیاد بوده و وقتی سیگار اینقدر برای ریه های شما مضر میباشد

کسانی که بیماری کلیوی دارند بوی دهانی که شبیه به بوی ماهی میدهد و بوی شبیه به ادرار یا بوی چیزی شبیه به آمونیاک می دهد که خود نشان دهنده نارسایی کلیه است.

عفونت های دستگاه تنفسی مثل آنفولانزا، برونشیت و سینوزیت عامل اصلی بوی بد دهان است و وقتی که عفونت های دستگاه تنفسی بافت های سیستم تنفسی را از کار می اندازند یا ملتهب می کنند، سلول ها و مخاط هایی تولید می شوند که از باکتری تغذیه می کنند. آلرژی و ترشح از پشت حلق نیز می تواند منجر به ناراحتی هایی شود که راه بینی را مسدود کرده.

پودر دهان را چگونه بسازیم؟

برای این کار باید 100 گرم سماق را با 25 گرم پوست انار و 10 گرم میخک و 75 گرم نمک مخلوط کرده و به دندان بمالید بعد با مسواک به دندان ها کشیده و بعد دهان را آبکشی کنید.

عفونت سینوس:

همانطور که می دانید سینوس ها  به محیط داخل دهان راه دارند و می توانند عفونت و باکتری ها را به آنجا منتقل کنند که این یکی از اصلی ترین دلایل بوی بد دهان است.

مشکلات دستگاه گوارش:

معده ای که کار خود را به خوبی انجام ندهد در کنار درد بوی بدی هم به دنبال خواهد داشت که برای درمان می توانید عرق نعناع مصرف کنید. درمان دیگر هم که بسیار توصیه می شود مخلوط کردن شوید خشک و با آب در حال جوش و بعد از اتمام جوشیدن مخلوط کردن با عسل است.

همچنین با مصرف این مواد غذایی می توانید بوی بد دهان را برطرف کنید.

منبع ملی کالا


درمان گیاهی بوی دهان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.