^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

کمر درد

 

کمر درد در موارد نادر بر اثر اعمال فشار خطرناک روی طناب نخاعی ، بروز سرطان در ستون فقرات یا عفونت شکل گرفته و ترومای شدید، استفاده طولانی مدت از داروهای حاوی استروئید و سابقه ابتلا به سرطان ، رایج ترین عوامل خطر مرتبط با این عارضه بوده و اگر کمردرد دارید و نمی توانید بایستید، ادرار کنید یا مقعد یا آلت تناسلی خود را احساس کرده، باید سریعا به بخش فوریت های پزشکی مراجعه کنید و درمان را شروع کنید.

 پیشگیری از کمردرد

همیشه صاف بیاستید، شانه های خود را عقب داده و شکم خود را داخل کشیده و هنگامی که برای مدت زمان طولانی می ایستید وزن خود را روی یک طرف بدن یا روی یک پای خود نیندازید.

 اگر زیاد می نشینید از یک صندلی با تکیه خوب و مناسب استفاده و می توانید یک بالشت کوچک پشت خود قرار داده و یا با رول کردن یک حوله از خالی ماندن بخش گودی کمرتان پیشگیری نموده و هرگاه نشستن تان بیشتر از بیست دقیقه طول کشیده و کمی روی صندلی بدن تان را کش بدهید و از سکون آن جلوگیری کنید.

به شکل خواب تان دقت کرده و روی یک توشک یا تخت مناسب خوابیده و تا جایی که امکان دارد سعی کنید به پشت و با بدن کشیده بخوابید. هر بار با مدیتیشن یا ریلکس کردن یا برنامه های دیگر بدن خود را آرام کرده و عضلات کمر تان را ریلکس کنید.از استرس دور شوید .وزنتان را همیشه متعادل نگه دارید.

بطور کلی تغییر روش زندگی : به این معنی که باید یاد بگیریم چگونه بایستیم، بنشینیم، چگونه اجسام را بلند کنیم، چگونه رانندگی کنیم و ...

در اب و هوای سرد گرم نگه داشتن کمر با پوشیدن لبای گرم یا بستن یک شال به دور کمر . اگر کمردرد بیش از 3 روز طول بکشد یا درد کمر یا ساق شما بدتر شود یا بعد از خوب شدن دوباره شدید شود باید به پزشک مراجعه کنید و شروع به درمان کنید

استفاده از کفش های  استاندارد پاشنه های نرم:پوشیدن این کفش ها سبب کاهش فشار برروی مفصل کمر و نهایتا کاهش کمر درد می شود.

انجام دادن تمرینات منظمی مانند پیاده روی و شنا یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از کمر درد بوده و جلوگیری از حرکات ناگهانی که سبب کشیدگی ماهیچه ها میشود.

طرز صحیح ایستادن یعنی به صورت مستقیم به صورتیکه صورتتان به سمت جلو باشد ومفصل کمرتان کاملا صاف باشد طرز صحیح ایستادن است ساق پاهایتان باید هنگام ایستادن صاف باشد وزنتان باید برروی هر دو پا قرار بگیرد و به مدت زیاد سر پا نایستید

بلند کردن و حمل اشیاء: یکی از دلائل عمده آسیب دیدگی مفصل کمر و کمر درد مخصوصا هنگام کار بلند کردن و حمل غلط اشیاء و اجسام  و  یادگیری نحوه صحیح بلند کردن و حمل کردن اجسام و اشیاء میتواند به جلوگیری از درد کمر کمک شایانی کند.

همیشه در هنگام خوابیدن از تشک های استاندارد و طبی استفاده کنید. از تشک سفت استفاده و در صورت لزوم ، یک تخته زیر تشک خود بگذارید.

طرز صحیح بلند کردن اشیا که برای اینکار ابتدا بنشینید و وسایل را با دو دست برداشته وبلند شوید ،یهویی وسایل را برندارید

روش تغذیه برای جلوگیری از درد کمر

این روش یکی از راه های طبیعی و ساده برای کاهش درد کمر است و چند نمونه از مواد غذایی مفید در کاهش درد کمر و پیشگیری از ان عبارت است از:

مصرف اسیدهای چرب امگا 3:این ماده دارای خاصیت ضدالتهابی بوده و یکی ازبهترین منابع اسیدهای چرب امگا 3 مکمل های روغن کریل (krill)است. چربی امگا که در روغن کریل موجود بوده و در همه حیوانات هم پیدا می شود، برای درمان درد کمر بسیار مفید میباشد و پژوهش های نشان داده که این روغن دارای خاصیت ضدالتهابی داشته است

کاهش و حذف مواد قندی و شکر مخصوصا فروکتوز: مصرف میزان زیادی مواد قندی و شکر سبب افزایش سطح انسولین و لپتین بدن شده و باعث میشود بدن در مقابل آن ایستادگی کند و باعث ایجاد التهاب شود.

مصرف ویتامین D و K2:مصرف این مواد سبب جلوگیری از نرمی استخوان میشود. نرمی استخوان می تواند منجر به بروز درد کمر در ناحیه تحتانی کمر شود ویکی از منابع مهم ویتامین D نور آفتاب می باشد.

 

دلیل کمر درد چیست

کمر درد چرا به سراغمان می اید

درمان کمردرد

منبع ملی کالا

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.