ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

نکات مهم مصرف و نگهداری سالم سیب زمینی نکات مهم مصرف و نگهداری سالم سیب زمینی
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 سیب زمینی

 

نکات مصرف سیب زمینی

برای استفاده از سیب زمینی اگر آن را تكه کرده و باید فوراً از آن استفاده شود زیرا خیلی زود اكسیده شده و خواص خود را از دست می‌دهد. سیب زمینی را همیشه باید با بخار و یا در فر بپزید و یا خام آن را میل کرده زیرا خواص آن دست نخورده باقی می‌ماند‌.

 سیب زمینی سرخ شده غیر از اینكه خاصیتی در بر نداشته بلكه برای بدن مضر هم هست، زیرا سرخ كردن سیب زمینی با روغن آن را ثقیل‌الهضم ساخته و سبب بیماری‌های مختلفه شده.

برای پختن سیبزمینی، سیبزمینی را باید در آب سرد  بیندازید تا رفتهرفته جوش امده و پخته شود، بهترین نوع خوراک سیبزمینی تنوری یا بخارپز آن بوده .

بهترین روش مصرف سیبزمینی آبپز بوده که با آب کمی سیبزمینی را بپزد تا زمانی که سیبزمینی پخته شده آب ظرف هم خشک میشود این نوع سیبزمینی خیلی خوشمزه تر میشود و کمی نمک به آن اضافه کرده

برای استفاده از سیب زمینی اگر آن را تکه کرده باید فوراً از آن استفاده کرده زیرا خیلی زود اکسیده شده و خواص خود را از دست خواهد داد.

همیشه سعی کنید که سیب زمینی را بخار و یا در فر بپزید و یا خام آن را میل کرده زیرا خواص آن دست نخورده باقی خواهد ماند

بر روی سیبزمینی پخته سرکه یا آبلیمو نریزید.

سیبزمینی پخته شده که چندساعت باقی بماند زود فاسد شده و نباید مصرف شود.

برای نگهداری از سیب زمینی در خانه آن را در حجم کم در جعبه های چوبی که از کف انبار یا محل نگهداری 40 سانتیمتر فاصله داشته باشد قرار داده و دمای محل نگهداری بهتر است 4 درجه بالای صفر و نیز تاریک باشد که از جوانه زدن آن جلوگیری گردد.

سیب زمینی پخته در فریزر تا چند روز تازه باقی مانده و نباید كاملاً یخ زند.

سیب زمینی تازه خیلی زود فاسد شده و بیشتر از یك هفته نمی‌توان آنها را ذخیره نمود.

سیب زمینی را در کنار پیاز نگهداری ننموده ،زیرا  دارای گاز متصاعد شده از پیاز فساد سیب زمینی را سرعت خواهد بخشید

سیب زمینی را درون کیسه پلاستیکی نگهداری نکنید ،سیب زمینی ها را در سبد و یا ظروفی که گردش هوا در اطراف آن بخوبی صورت میگیرد نگهداری شود.

مضرات مصرف سیب زمینی

سیب زمینی برای کسانی كه مبتلا به قند هستند مضر بوده زیرا به دلیل داشتن نشاسته قند خون را بالا برده و این‌گونه اشخاص اگر بخواهند از فواید سیب زمینی استفاده شده باید آن را تحت نظر پزشك یا متخصص تغذیه مصرف نموده و یا از مصرف آن خودداری شود

ساقه و برگ‌های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین بوده، بنابراین نباید آن را مصرف کرد.

مصرف 4 وعده یا بیشتر سیب زمینی در هفته در مقایسه با خوردن کمتر از یک وعده در ماه با افزایش ریسک فشارخون بالا مرتبط بوده که میزان افزایش برای سیب زمینی پخته شده ۱۱ درصد و برای سیب زمینی سرخ شده ۱۷ درصد بیشتر میباشد.

مصرف زیاد سیبزمینی فکر را بهم زده و روح را افسرده تر میکند.

سطح سبزی رنگی که در برخی از سیبزمینیها وجود دارد سمی بوده از خوردن آن حتما جلوگیری کنید.

سیب زمینی سرخ شده غیر از اینکه خاصیتی ندارد بلکه برای بدن مضر هم بوده زیرا سرخ کردن سیب زمینی با روغن آن را هضم سنگینی دارد و سب بیماری‌های مختلفه می‌شود.

سیبزمینی که جوانه زد از خوردن آن خودداری کرده زیرا  ایجاد مسمومیت میکند. نشانههای مسمومیت مثل سردرد، تهوع، دلپیچه، سرگیجه، ضعف ضربان قلب.

سیبزمینی پخته را در آب نگهداری نکنید زیرا سبب تولید میکروبی میشود که مرگآور بوده و نام آن میکروب ciluo protuo میباشد.

 منبع ملی کالا

خواص سیب زمینی

کشت سیب زمینی

طرز تهیه انواع غذاهای کلاسیک با سیب زمینی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.