^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 آبشار دودوزن در موقعیت جغرافیایی N370044 E491504 در استان گیلان واقع که این آبشار در فاصله 24 كیلومتری از شفت و در منطقه خرم كش شفت قرار و این آبشار، درون جنگل بوده و از زیباترین آبشارهای گیلان محسوب می شود و ارتفاع ابشار حدود ۵۴ متر میباشد

 منطقه خرم کش و اطراف سیاه حالت ییلاقی دارد و به ان مزکی می گویند واین منطقه که در ناحیه کوهستانی سیاهمزکی قرار دارد . دارای پوشش جنگلی انبوه ، چشمه های آب ، رودخانه پر آب و خروشان ، هوای خنک در بهار وتابستان است .

روستاه های این مسیر نیز آباد و پر رونق بودند در خرم و خرم کش مغازه های زیادی وجود دارد . چند باب کبابی محلی ، قهوه خانه ، فروشگاه مواد غذایی و میوه ، فروشگاههای محصولات دامی به خصوص پنیر و عسل ، مسجد بزرگ وپررونق و روستایی پرجمعیت دارد. در ایام تعطیل و آخر هفته این محور مملو از جمعیت می شود.

چندین رستوران محلی و همینطور قهوه خانه نیز وجود دارد که اگر خواستید در کنار این آبشار بمانید از لحاظ تامین خورد و خوراک مورد نظرتان همه چیز محیا است. در ایام تعطیل و آخر هفته این منطقه پر از مسافر است. اگر شما می خواهید به این منطقه سفر کنید، بهترین زمانی که می توانید زیبایی های آن به طور کامل ببنید بهار و تابستان است. چرا که این منطقه به دلیل کوهستانی بودن همیشه آب و هوای خنک و تقریبا سردی را شامل می شود. یکی از قسمت های جالب توجه در محوطه آبشار وجود یک پل چوبی است که امکان عبور از عرض رودخانه را برای تان فراهم می کند. می توانید روی این پل بایستید و از تماشای آبشار از نمایی متفاوت لذت ببرید.

درفصل  پاییز هم این منطقه زیبایی های خودش را خواهد داشت و تمام منطقه لباس رنگینی به تن خود می کند. اما در فصل زمستان یخ زدگی و پوشش سپید برف نیز در زمستان مهمان منطقه می شود و شرایط برای سفر کمی سخت می شود اگر اهل طبیعت گردی حرفه ای هستید زمستان را برای سفر خود انتخاب کنید در غیر اینصورت پیشنهاد نمی شود. 

کلبه ای کوچک با آلاچیق های اطرافش، غذاهای محلی محدودی را به مسافران عرضه می کند.وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای این مسیر چادر، لباس اضافی، صندل یا دمپایی، غذا و...

همچنین نزدیک ترین جاذبه های گردشگری با ابشار خرمکش

آبشار سیاه کش درّه، قلعه رودخان (۳۰ کیلومتری)، دریاچه سقالکسار (حدود ۴۰ کیلومتری) میباشد

آدرس آبشار دودوزن خرمکش

ایران - گیلان - رشت ۲۴ کیلومتری روستای شفت، منطقه خرمکش

برای دسترسی به آبشار دودوزن

برای رسیدن به این مکان گردشگری باید از شفت به روستای احمدسر گوراب ، روستای شالماء،سفید نرگس ،بازارچه علیسرا،بقعه آقا سید کاس و آقا سید رضی و سیاه نرگس بگذریم ، . بعد از سیاه نرگس به روستای خرم کش می رسیم، در مسیر همچنان رودخانه زیبا را همگام با خود می بینیم که از آبشار زیبای دود وزن خرم سرچشمه می گیرد. در 2 کیلومتری روستای توسه، روستای توریستی و زیبای خرم کش وجود دارد که 700 متر بعد از آن به تابلویی می رسیم که روی آن نوشته شده که  800 متر با آبشار دود وزن خرم ( 500 متر مانده به آبشار) بعد از طی 300 متر به انتهای مسیر ماشین رو می رسیم که پلی مابین این دو مسیر (خاکی و ماشین رو و مال رو) قرار دارد،مسیر دسترسی تا نزدیکی آبشار آسفالت و مسیر پیاده روی تا پای آبشار سنگفرش بوده ودر کنار آبشار سرویس بهداشتی وجود دارد و همچنین قسمتی به عنوان نماز خانه در نظر گرفته وبوفه کوچکی برای خرید برخی خوراکی ها و آب معدنی وجود دارد.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.