^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

درمان سکسکه با روش های ساده و خانگی

بطور کل فراد به دو شکل کوتاه مدت و دراز مدت، دچار این عارضه میگردد و هر چند که سکسکه، یک بیماری به حساب نیامده ولی در سکسکه های بلند مدت، اغلب آزاردهنده بوده و فرد را مستاصل می کند که در این مطلب راه هایی برای متوقف کردن سکسکه به شما ارایه داده وبرای رفع سکسکه های کوتاه، معمولی و البته استرس زا، بسیار موثر و کاربردی هستند

 خوردن مواد شیرین، مانند شکر، می تواند با خراش دادن مری، منجر به تحریک اعصاب و ماهیچه ها شده و عمل انقباضی آنها را متوقف نماید.

چشیدن مواد ترشی همانند سرکه و یا حتی آبلیمو نیز خواهد توانست در قطع شدن ناگهانی سکسکه موثر واقع شود

برداشتن محتویات معده از طریق استفراغ یا تخلیه مواد معدی با لوله می تواند در درمان کمک و همچنین تحریک حلق با یک چوب حلقی معاینه و نیز بینی با یک لوله نیز می تواند کمک کننده واقع شودق .

یکی از روشهای قدیمی برای توقف سکسکه، خوردن کره بادام زمینی میباشد. خوردن یک قاشق پر از آن باعث می شود، همزمانی روند چشیدن، جویدن، تنفس و بلعیدن، وقفه ای در سکسکه ایجاد نموده که می تواند آن را به طور کامل متوقف نماید

چشیدن سس فلفل در برخی موارد می تواند سبب رفع سکسکه شده و تُندی فلفل، منجر به گیج کردن اعصاب در ناحیه گلو شده و توجه آنها را به درک طعم و مزه فلفل جلب و سکسکه فراموش می شود.

نوشیدن سریع یک لیوان آب سرد

مصرف به میزان یک قاشق مرباخوری عسل را در مقداری آب گرم و یا ولرم هم زده و آن را در انتهای زبان خود نگه که این مایع شیرین، مثل سرکه، می تواند منجر به تحریک اعصاب و رفع سکسکه شود.

یک قاشق پودر شکلات یا کافی میکس را میل کنید و خوردن این مقدار پورد شکلات ساده نیست و همین مساله سبب شده که سکسکه شما به ناگاه متوقف گردد.

تكان تند و شديدي به زبان خود بدهيد

مقدار يک تكه نان خشك را بجويد و سپس ببلعيد

میتوانید برای رفع ان به آرامی در یک پاکت کاغذی تنفس کنید و سعی کنید نفس هایی عمیق کشیده و این مساله به تدریج سبب شده که میزان دی اکسید کربن در پاکت و سپس خون شما افزایش پیدا و بدین ترتیب دیافراگم برای دریافت اکسیژن بیشتر، انقباض عمیق تری انجام بدهد که نهایتاً سکسکه در این نبرد عقب نشینی کرده و دست از سرتان بر می دارد.

برای توقف سکسکه همچنین می توانید مقداری بذرشوید را به آرامی بجوید و  این روش قدیمی و طب سنتی بسیار موثر میباشد و رایحه بذر این گیاه با درگیر کردن اعصاب و عضلات وابسته، در کار سکسکه وقفه می اندازد.

استفاده از متوکلروپرامید، کلرپرومازین می‌تواند موثر بوده و اخیرا استفاده از باکلوفن نیز مجاز شناخته شده و اسفاده از گاباپنتین (به انگلیسی: Gabapentin) نیز مفید است .

نگه داشتن نفس و شمردن به آرامی از 1 تا 10 و بالا کشیدن زانوها به درون سینه

چشیدن سس فلفل در بعضی موارد می تواند سبب رفع سکسکه شود و تندی فلفل، منجر به گیج کردن اعصاب در ناحیه گلو گردیده و توجه آنها را به درک طعم و مزه فلفل جلب می کند  و سکسکه فراموش می شود.

خرمالو آرام کننده سکسکه و نرم کننده سینه است.

چه وقت باید به پزشک مراجعه کرد؟

زمانی که  سکسکه‌ بیش‌ از ۸ ساعت‌ طول‌ بکشد و یا احتمال‌ می‌دهید که‌ دارویی‌ سبب سکسکه‌ شما شده‌ است‌.

 

سکسکه چیست

منبع ملی کالا

علت سکسکه

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.