ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

برای پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان ریه چه باید کرد برای پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان ریه چه باید کرد
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

پیشگیری از سرطان ریه

 

برای پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان ریه چه باید کرد

پیشگیری از سرطان ریه

در سراسر دنیا، سرطان ریه شایع‌ترین سرطان از لحاظ شیوع و مرگ و میر به شمار می‌رود. بهترین راه جلوگیری و پیشگیری  از سرطان ریه، سیگار نکشیدن و دوری از دخانیات است. اگر از قبل سیگار مي‌کشید، سعی کنید آن را هرپه زودتر قطع کنید. همچنین باید از تنفس در محیطی که فرد سیگاری وجود دارد هم دوری شود چه کودک په بزرگسال. بطور کلی اگرچه سرطان ریه می تواند در سالم ترین افراد هم بروز کند روش های معینی وجود دارند که می توانند ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش دهند

 گاز رادون نیز یک علت دیگر سرطان ریه است و با درمان و آزمایش‌های خانگی می‌توانید میزان تماس خود را در صورت لزوم کاهش بدهید. رژیم غذایی مناسب با مقدار مصرف زیادی میوه و سبزیجات به جلوگیری از سرطان ریه کمک کنید.

روش صحیح زندگی کردن را در بر بگیرید و ورزش و نرمش را هیچگاه فراموش نکنید. ولی اگر هنوز هم مردد هستید می توانید پیرامون این بیماری با پزشک خود مشورت کنید. زیرا شما را با روش های متفاوت پیشگیری آگاه کرده و اگاهی های مفیدی را در اختیار شما می گذارد.

زندگیتان را قبل این که بفهمد مبتلا به سرطان هستید به یاد اورده به این بیندیشید که آیا کارهایی انجام مي‌دادید که سلامتیتان را به‌خطر مي‌انداخت؟ مثلا ممکن است بیش از حد نیاز غذا مي‌خوردید، سیگار مي‌کشیدید و یا فعالیت بدنی کافی ندارید.اکنون زمان افسوس خوردن، احساس گناه و مقصر دانستن خود نیست و مي‌توانید از امروز شروع به ایجاد تغییراتی در شیوه در زندگی خود کنید که اثر مثبتی در کل زندگیتان ایجاد نماید.با این کار نه تنها احساس بهتری پیدا مي‌کنید، بلکه سالم‌تر هم میشوید

روش هایی مثل مشاوره را برای ترک قلیان و سیگار انجام دهیدمثلا جایگزینی نیکوتین از راه‌های مختلف از جمله چسب‌های نیکوتینی و سایر داروها و روش‌های درمانی برای جایگزینی اسفاده و همچنین سایر مطالعات به دنبال راه‌هایی برای متقاعد کردن جوانان برای جلوگیری از شروع سیگار کشیدن میباشد.

برخی از محققین معتقدند حفظ وزن فرد و خوردن حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات تازه مخصوصا انتی اکسیدای ها به‌صورت روزانه، بهترین روش برای پیشگیری از سرطان است.

سعی کنید همیشه در زندگی انتخاب‌های سالمی را انجام بدهید تا حد امکان بتوانید از نظر جسمی و عاطفی احساس سلامتی کنید و شاد زندگی کردن را تجربه کنید.

منبع ملی کالا

علایم و علت ایجاد سرطان ریه در چیست

تشخیص سرطان ریه

سرطان ریه

درمان سرطان ریه

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.