ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

گیاه شیرسنگ گیاه شیرسنگ
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

شیرسنگ Linnaeus,افوربیا , فرفیون زینتی -  FIREGLOW SPURGE فرفیون - افوربیاسه EUPHORBIACEAE  خانواده

EUPHORBIA WULFENII

 

شیرسنگ گونه ای گیاه زینتی از جنس Euphorbia در خانواده Euphorbiaceae بومی استرالیا میباشد که با آب و هوای مناطق مدیترانه ای نیز سازگار می باشد و در این مناطق گسترده .افوربیا در شرایط مناسب تا 10 سال یا بیشتر عمر میکند و بعد از 2 تا 3 سال به بلوغ می رسد.

 

گونه مورد نظر بومی استرالیا بوده و ارتفاع آن در طیبیعت به ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر می رسد.تقریبا تا ارتفاع 1 متر و عرض همین مقدار رشد می کند.زمان گلدهی در نقاط سرد از اواخر زمستان تا اواخر بهار و کمی دیرتر است. گلها بسیار کوچک است ، اما کاسبرگهای قشنگ و جذاب سبز لیمویی آن شگفت انگیز می نماید.

شیرسنگ به همه اقلیم ها جز مناطق خیلی خیلی سرد سازگاری دارد. همچنین برای رشد مطلوب به آفتاب کامل احتیاج داردکوددهی چندان ضروری نیست ، اما مقدار خیلی کمی آرد استخوان یا کود مرغی دانه بندی شده، در اواخر زمستان یا اواخر بهار و بعد از پایان گلدهی ، میتوان به کار برد.

   افوربیا به خاطر تشخیص رنگ در باغ ارزش زیادی دارد. برگواره های سبز کمرنگ و گلهای لیمویی آن زمینه درخشانی فراهم می آورد برای به نمایش گذاشتن سایر رنگهای باغ .کاربرد زیادی در فضای سبز ندارد فقط برای پر کردن بعضی از فضاهای خالی استفاده گردیده و مشکلی از نظر افات و بیماری ها ندارد اما گاهی اوقات به بعضی قارچ ها مبتلا می شود.

  افوربیا خود با ریختن بذر خود تکثیر میشود ، اما در زمانی بوته ها هنوز خیلی کوچک اند ، باید آنها را نشا کرداستفاده از قلمه های نک شاخه های راست و استوار در اواخر تابستان یا اوایل پاییز نیز مرسوم بوده این گیاه سمی بوده و محرک پوست و چشم می باشد. شیره نباتی بسیار سوزاننده است. هرگاه شاخه آن را قطع کنید مواظب باشید که شیره آن روی دست و صورتتان برخورد نکند

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.