ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

مشخصات آنونا پالودوسا مشخصات آنونا پالودوسا
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

    

 

      

آنونا پالودوسا  -  ANNONA PALUDOSA خانواده آنوناسه ANNONACEAE  نام علمی ANNONA PALUDOSAگیاه "آنونا پالودوسا" درختچه ای است که عمدتاً تا حدود 120 تا 150 سانتیمتر ارتفاع رشد می کند اما در برخی موارد نیز می تواند به صورت درختی به ارتفاع بیش از 7 متر نیز رشد کند

این گونه از جنس Annona بسیار کمیاب است و اغلب در نواحی گرمسیر آمریکای جنوبی یافت می شودومیوه ها دارای پالپی سخت بوده و همچنین مزه ای مشابه طعم و مزه ی سیب شیرین دارند اما کیفیتشان کمتر بوده و خوشمزه تر از سیب شیرین نیستند.این میوه ها تخم مرغی شکل، به طول سه تا پنج سانتیمتر و پهنای دو تا چهار سانتیمتر است.

شرایط محیط رشد آنونا پالودوسا  :این گیاهان بسیار کمیاب بوده و اغلب در نواحی گرمسیر، ساوان ها و حاشیه ی ساوان های آمریکای جنوبی یافت می شوند.

کاربردها:میوه های این گونه ی گیاهی به ندرت به مصرف تغذیه می رسند اما دارای ارزش تازه خوری می باشند. پالپ میوه ه سخت و دارای مزه و طعم مورد پسندی نیست.

تکثیر: آنونا پالودوسا  تکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد.برخی از گونه های جنس Annona دارای بذرهایی با پوشش سخت هستند که استفاده از خراش دهی قبل کشت می تواند برای افزایش جوانه زنی مفید باشد. این روش می تواند به وسیله قرار دادن بذرها برای مدت معین (12 تا 24 ساعت) در آب گرم یا ریختن آب جوش روی بذرها صورت گیرد. در این زمان، پوشش بذرها ورم کرده و شکاف برمی دارد، در این زمان می توان بدون اینکه آسیبی به جنین وارد شود، پوشش بذرها را خارج نمود

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.