ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خصوصیات گل عنکبوتی خصوصیات گل عنکبوتی
^Back To Top

 

 

گل عنکبوتی spider flower,spider plant -  SPIDER FLOWER خانواده CAPPARACEAE  گیاه عنکبوتی یک گونه گلدار از جنس Cleome و از خانواده Capparaceae می باشد

.

 

این گیاه بومی آمریکای جنوبی می باشد و در گستره ای بین برزیل تا آرژانتین دیده می شود.گیاهی یک ساله می باشد و بیشتر به خاطر گلهایش محبوب می باشد و  برای مرزبندی کردن و در امتداد نرده کاشتن مناسب است.گل عنکبوتی تا ارتفاع 150 سانتی متر رشد می کند و یک سال نیاز دارد تا به این ارتفاع برسد. گیاهی گلدار است که فصل گلدهی آن از اواخر بهار است تا اوایل پائیز .

گلهای این گیاه به رنگهای بنفش، صورتی، سفید می باشد و معطر هستند.گلها شامل 4 گلبرگ و 6 پرچم بلند هستند ، که این پرچم ها شبیه پاهای عنکبوت هستند وبه گل ظاهری عنکبوتی شکل بخشیده اند.میوه این گیاه به صورت کپسول می باشد که 15 سانتی متر طول دارد و گستردگی آن 3 میلی متر می باشد و حاوی چند دانه است.

برگها به شکل مرتبی می باشند.ساقه گیاه سفت و سخت می باشد .گل این گیاه برای پرندگان و پروانه ها و حشرات بسیار جذاب می باشد.این گیاه معمولا در مناطق معتدل کاشته می شود.همچنین نگهداری این گل بسیار ساده می باشد .بهتر است خاک، لومی یا شنی  خوب زهکشی شده باشد . دمای بین 16 تا 34 درجه را تحمل می کند ، سرما و باد سرد برای این گیاه کشنده می باشد .

تحمل خشکی را دارد و نباید زیاد آبیاری شود.در جای آفتابی باید قرار گیرد.تکثیر این گیاه از طریق کاشت دانه بوده:دانه را در پائیز از گیاه بردارید برای کاشتن در بهار سال بعد .بذر را داخل گلدان در فضای بسته و گرم بکارید ، 6 تا 8 هفته طول می کشد که جوانه بزند ، بعد آن را به بیرون منتقل کنیددر مورد این گیاه باید مراقب شته، کنه های عنکبوتی، مگس سفید باشیدگل عنکبوتی شامل برامدگی ها و لبه هایی تیز می باشد ، هنگام جابه جا کردن مراقب باشید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.