ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

شقایق نعمانی از خانواده آلاله شقایق نعمانی از خانواده آلاله
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

 

شقایق نعمانی JAPANESE ANEMONE خانواده آلاله RANUNCULACEAE  نام علمی

 

ANEMONE HUPEHENSIS

 

نام های دیگر شقایق نعمانی: Windflower,Anemone vitifolia,آنمون,گل باد گونه ای از گیاهان گلدار از جنس Anemone در خانواده Ranunculaceae بومی مرکز چین است، هر چند که برای صدها سال با تابعیت ژاپن شناخته میشده است. این گیاه با عناوین شقایق ژاپنی و گل باد نیز شناخته میشود.

 

همچنین ارتفاع این گیاه به 3 تا 4 فوت (90-120 سانتیمتر) میرسد. دارای برگ هایی با سه برگچه میباشد. گل هایی با قطر 40 تا 60 میلی متر (1.6 - 2.4 اینچ) با 5 تا 6 کاسبرگ به رنگ صورتی یا سفید با پرچم های طولانی و متعدد زرد می باشد که شکوفه آن از اواسط تابستان تا پاییز ظاهر میشود.

برگهای آنمون سبز تیره , دارای بریدگیهای عمیق با برگچه های در حاشیه دندانه دار هستند. یعنی دارای دو نوع برگ پایه ای و ساقه ای می باشد .سطح خارجی گلبرگ ‌ها نیز دارای کرک‌ های ابریشمی سفید رنگ است

این گیاهان میتوانند در مناطق سایه دار و تحت حفاظت از گیاهان بزرگتر نیز رشد کنند. آنها حساس به خشکسالی یا آبیاری بیش از حد هستند وبه راحتی در در خاک های معمولی با زهکشی خوب و در آفتاب کامل یا نیم سایه رشد میکنند. بخش های نیم سایه و خاک نسبتا حاصلخیز را ترجیح میدهند. این گیاه هیچ آفت جدی ندارد.

تکثیر این گیاه از طریق كاشت بذر بلافاصله پس از رسیدن درون گلدان در شاسی سرد و یا تقسیم گیاه در فصل بهار امكان پذیر بوده

 

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.