ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خصوصیات گیاهشناسی قدح مریم آبی خصوصیات گیاهشناسی قدح مریم آبی
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

  

 

خصوصیات گیاهشناسی قدح مریم آبی  -  WATER PENNYWORT خانواده عشقه ARALIACEAE  نام علمی HYDROCOTYLE ROTUNDIFOLIA نام های دیگر قدح مریم آبی  pennywort ، marsh penny ، thick-leaved pennywort ، white rot pennywort    :

 

گیاه قدح مریم آبی" یا "قدح مریم هندی" یکی از گیاهان آکواریومی (آبزی یا نیمه آبزی)، رونده، چند ساله و از خانواده ارالیاسه می باشد

.

این گیاه دارای ساقه های رونده ای است که اغلب به هم می پیچند و انبوه می شوند.برگ ها ساده، قلوه ای شکل یا گرد و دارای حاشیه ای دالبرشکل می باشند.

گل ها خوشه ای، ساده و دارای انتهای پهن یا گرد بوده و کاسبرگ ها براکته ای و نامعلوم هستند.

میوه ها بیضی شکل یا گرد با انتهای نازک دیده می شوند.

شرایط محیط رشد: گیاه قدح مریم آبی

این گیاهان معمولاً نزدیک تالاب ها، رودخانه ها، دریاچه ها، مرداب ها، و برخی گونه ها در نواحی ساحلی دریاها رشد می کنند.بنابراین بهترین نواحی برای پرورش این گیاهان نواحی با رطوبت بسیار زیاد و آب و هوای معتدل و گرم است.

کاربردها، خواص درمانی گیاه قدح مریم آبی و ترکیبات شیمیایی:از این گیاه در آکواریوم ها و یا به عنوان گیاهی خوراکی استفاده می شود. تمام بخش های این گیاه به صورت تازه و یا پس از خشک کردن در آفتاب، به مصرف می رسد. از این گیاه به عنوان ضماد و جوشانده استفاده می شود

جواشنده ی آن برای درمان جوش ها و دمل ها، سرماخوردگی، سرفه، هپاتیت، آنفولانزا، خارش و گلودرد مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین برای درمان سردرد و مشکالات ادراری نیز کاربرد دارد.

ریشه های این گیاه حاوی ولارین و ویتامین ث است.همچنین این گیاه حاوی ساپونین ها و هیدروکوتیلوساید می باشد.مطالعات نشان داده که در ترکیب این گیاه، استیگماسترول، دوکاسترول، هایبالاکتون، جنیستین، دائیدزئین، متیل 3 و 4 دهیدروکسی بنزوآت، پروتوکاتکوئیک اسید، کافئیک اسید، ایزورامنتین، کوئرستین و هایپرین وجود دارد.

تکثیر:تکثیر این گیاهان از طریق انتشار بذرهای آنها و یا از طریق ساقه های رونده و تولید ریشه در ناحیه ی میانگره ها صورت می گیرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.