ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

خواص دارویی گیاه پولک خواص دارویی گیاه پولک
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا


 

گیاه پولک HEDGE NETTLE    خانواده نعناعیان  LABIATAE  گیاهی علفی تا نیمه بوته ای بوده که به صورت نیمه خشبی و به طول 15 تا 30 سانتیمتر و دارای شاخه های متعدد که اکثراً از قسمت پایین منشعب گردیده اند و کلیه اندام های گیاه پوشیده از کرک های سفید رنگ می باشد و دارای برگ های بیضی شکل با حاشیه های صاف که در قسمت پشتی کرکدار و سفید رنگ و در سطح رویی خاکستری رنگ می باشد

تعداد گل در هر تجمع تا شش عدد بوده و فاصله تجمعات در پایین بیشتر است. رنگ گل ها صورتی مایل به ارغوانی با کرک های ابریشمی در قسمت بیرون است.

خواص درمانی پولک و کاربردهای صنعتی:برگ ها و سرشاخه های گیاه بعد از جمع آوری و خشک کردن به صورت وسیع در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این گیاه برای ضد عفونی کردن مجاری ادراری، ضدالتهاب و ضدعفونی دستگاه تنفسی استفاده گسترده ای به عمل می آید.

دیگر خواص دارویی آن شامل: ضد عفونت داخلی زنان، ضد باکتری، ضد میکروب، ضد آسم، ضد سینوزیت، ضد سرماخوردگی، ضد روماتیسم، ضد التهاب، ضد عفونی نمودن مجاری ادراری، درمان عفونت‌های مجاری تنفسی است. همچنین از این گیاه به عنوان پنی سیلین گیاهی و طبیعی نیز یاد می شود  و این گیاه دارای ترکیبات شیمیایی از جمله ورباسکوزید و استاکزوئید و مشتقات کامفیک اسید و فلاونوئیدها می باشد و تکثیر این گیاه از طریق کشت یا پراکنش بذرهای آن صورت می گیردملی کالا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.