ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

چندین روش دستور پخت کیک صبحانه چندین روش دستور پخت کیک صبحانه
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

دستور پخت کیک صبحانه

 میزان ۲ پیمانه آرد،  ۱ و ۱/۴ پیمانه شکر،۱/۲ پیمانه آب میوه،۲ قاشق چایخوری بکینگ پودر

،۱/۴ قاشق چایخوری وانیل،۱ پنسه نمک،۶ عدد زرده و سفیده تخم مرغ جدا،۱/۲ پیمانه روغن گیاهی

 

،۲ قاشق سوپخوری پودرکاکائو،۱/۴ قاشق چایخوری پودرتارتار

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده و آرد و نمک و بکینگ پودر رو ۳ بار الک کرده کنار بگذارید، سفیده هارو با نمک و پودر تاتار و ۳ قاشق غذاخوری شکر بزنید تا حجیم و پفکی شوند و از تخم مرغ زنی نریزد،و زرده ها رو با باقی شکر و وانیل بزنید تا حجیم و کشدار شود وسپس به ترتیب روغن مایع و آب میوه رو بریزید و مخلوط کنید و بعد آرد رو کم کم‌ بهش اضافه کنید و مخلوط کنید و در انتها سفیده ها رو با لیسک به صورت دورانی بهش اضافه کنید و مخلوط کنید و میتوان مواد رو به دو قسمت کرده، به یکی پودر کاکائو و به دیگری ۲ قاشق غذاخوری آرد اضافه کنید و مخلوط کنید و در 2 قالب لوف بریزید و به مدت تقریبی ۴۰ دقیقه بپزید.بعد از سرد شدن نوش جان شود

دستور پخت کیک صبحانه دورنگ

آرد سفید: دو لیوان،بکینگ پودر: نصف ق چ،روغن: نصف لیوان،شکر: یک لیوان،تخم مرغ: چهار عدد،پودر کاکائو: سه ق غ،وانیل: یک ق چ،ماست یا شیر: یک لیوان

طرز تهیه کیک صبحانه

در ابتدا تخم مرغ ها را داخل کاسه بشکنید. وانیل و شکر را به آن افزوده و با همزن برقی، هم بزنید تا کاملا کرم رنگ شود وپس از آن ماست یا شیر را اضافه کرده و همزن را دوباره روشن کنید تا ماست یا شیر با موادی که قبلا مخلوط شده بودند، دوباره مخلوط شوند.

آرد را چند بار الک کنید تا سبک شود. بکینگ پودر را به آرد اضافه و آنها را با هم مخلوط کرده و به تدریج به مواد داخل کاسه اضافه کنید تا گلوله نشود. با قاشق مواد را هم بزنید تا خمیر یکنواخت ایجاد گردد و مایه آماده شده را به دو بخش تقسیم کرده و هر بخش از مایه را داخل دو کاسه مشابه از نظر اندازه بریزید.

پودر کاکائو را به یکی از کاسه ها اضافه کرده و هم بزنید. به ظرف دیگر هم سه قاشق غذاخوری آرد سفید اضافه کنید. هم بزنید تا مواد داخل هر کاسه با هم مخلوط شوند. این سه قاشق آرد را فراموش نکنید؛ چون در این صورت تناسب آرد رعایت نشده و ترکیب ها به هم می خورد و از قالب گرد استفاده کنید تا طرح قشنگ تر مشخص شود. کف قالب، کاغذ روغنی انداخته.

میتوانید 3 قاشق غذاخوری از مایه بدون کاکائو، وسط قالب بریزید. سه قاشق غذاخوری از مایه کاکائو را وسط مایه معمولی بریزید. این کار را به همین شکل تکرار کنید تا مایه تمام شود. نیازی به حرکت دادن قالب برای پخش شدن مایه نیست. بعد از تمام شدن مایه، با کمک خلال دندان از مرکز کیک به سمت بیرون خط بکشید تا از چند نقطه، طرح روی کیکی ایجاد وفر را روی حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب را به مدت 30 دقیقه داخل فر بگذارید. 20 دقیقه اول به هیچ وجه در فر را باز نکنید تا پف کیک نخوابد اما 30 دقیقه بعد از پختن کیک می توانید وضعیت آن را بررسی کنید. اگر خلال دندانی که مرکز کیک وارد می کنید، تمیز بیرون آمد، یعنی این که کیک پخته است. در غیر این صورت آن را 10 دقیقه دیگر داخل فر بگذارید و سپس آن را از فر درآورده و بگذارید خنک شود. آن را برش زده و میل کنید.

نکته پخت کیک:

در زمان زدن مواد داخل هر کاسه، هم زدن را مساوی انجام دهید. در غیر این صورت پف کیک می خوابد و از هر وسیله ای برای ریختن مایه داخل قالب استفاده می کنید، برای هر دو مایه از آن استفاده کنید.مایه باید حداکثر سه چهارم قالب را پر کند.

 

کیک صبحانه شکلاتی

مواد لازم:تخم مرغ   6 عدد ،رنده یا خلال پوست پرتقال  کمی،وانیل 1 قاشق چای خوری،بکینگ پودر    1 قاشق مربا خوری،شکر 250 گرم،آرد  300 گرم،شیر1 لیوان،کاکائو   5 قاشق غذا خوری،روغن جام 150 گرم

 طرز تهیه:

در ذبتدای کار زرده و سفیده تخم مرغ را به طور کامل از هم جدا می کنیم . نیمی از شکر را با سفیده تخم مرغ خوب هم میزنیم , نیم باقی مانده شکر را هم با روغن مخلوط میکنیم و با هم زن میزنیم و در حین هم زدن زرده های تخم مرغ را یکی یکی اضافه میکنیم در انتها وانیل را به مایع اضافه کرده و هم میزنیم تا حدی که مایع به حالت کرم درآید. شیر را به مایع اضافه کرده و با دست خوب مخلوط میکنیم و سفیده های مخلوط شده با شکر را اضافه می کنیم و هم چنان با دست مخلوط میکنیم . بعد از مخلوط شدن کامل آرد و بکینگ پودرو پودر کاکائو را آرام آرام درون مواد می پاشیم. مایع آماده شده را درون غالب ریخته و با پوست پرتقال و یا به دلخواه با کشمش و یا گردو تزیین نمایید.

فر را هم که از قبل به مدت یک ساعت روشن کرده ایم تا داغ گردد و مواد را بعد از ریختن درون غالب با درجه حرارت 350 درجه میپزیم.

بطور کلی زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.