^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

پارک جنگلی یاسوج:

یکی دیگر از مکان های گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد پارک جنگلی بوده این پارک جنگلی که با 80 هکتار وسعت بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور است در شمال شهر یاسوج قرار دارد و پوشیده از درختان بلوط، بادام کوهی، ارزن، کیکم و بنه است.

پارک جنگلی یاسوج یا همان پارک بزرگ کوهستان یاسوج  بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب شده  که در شمال شهر یاسوج قرار داشته و پوشیده از درختان بلوط، بادام کوهی، ارزن، کیکم و بنه است. پارک روی شیبی است که نمای زیبایی از شهر را برای بازدیدکننده به ارمغان می‌آورد.

 

پارک جنگلی طبیعی بویراحمد یکی از اماکن گردشگری مهم در این استان ۴فصل بحساب امده که این پارک تفریحی به مساحت ۸۰ هكتار می باشد . یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی کهگیلویه و بویراحمدپارک جنگلی در شهر توریستی یاسوج بوده که همچون نگینی سبز چشم هر مسافری را به خود جلب کرده است

زیبایی پارک جنگلی یاسوج به بافت طبیعی این تفرجگاه برمی گردد که باید ضمن توسعه زیرساختهای گردشگری آن هیچگونه لطمه ای به سیمای طبیعی این مکان وارد نشود.این استا ن با داشتن بیش از ۶۰۰ جاذبه گردشگری و بیش از ۵۰۰ چشمه طبیعی جایگاه ویژه ای در میان سایر استان های كشور دارد.

همچنین یكی از مهمترین جاذبه های طبیعی كهگیلویه و بویراحمد وجود پارك جنگلی در شهر توریستی یاسوج است كه همچون نگینی سبز چشم هر مسافری را به سوی خود جلب می كند.این پارك با پوشش درختانی مانند بلوط، زالزالك و كیكم وحشی و آب و هوایی معتدل پس از آبشار یاسوج دومین مكان مفرح مورد علاقه گردشگران است. طرح اولیه این پارك از سوی اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری كهگیلویه و بویراحمد با هدف حفاظت از این منابع خدادادی و جلوگیری از تصرف افراد سودجو تهیه گردیده است.

 این پارك یكی از بهترین مناطقی تفریحی یاسوج بشمار امده كه نیاز به تجهیز خدمات رفاهی بیشتری دارد. ، صنایع دستی و گردشگری كهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینكه ۸۰ آلاچیق و تمام امكانات شامل جاده دسترسی و سرویس بهداشتی در این پارك ساخته شده، گفت: تاكنون ۹ میلیارد ریال برای آماده سازی این پارك هزینه شده است. برخورداری از موقعیت های طبیعی در حاشیه شهرهای توریستی یكی از موهبت های الهی است كه موجب رونق گردشگری و در نتیجه توسعه اقتصادی می گردد

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.