^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

یکی از مناطق گردشگری ایران آبشار وزن بن بوده که این ابشار طبیعی در موقعیت جغرافیایی N3704 E4920 در استان گیلان واقع است.

 آبشار زیبا در مسیر جاده قدیمی گنجار به امام زاده اسحق قرار گرفته و در منطقه سفیدمزگی واقع شده است.باید توجه داشت که  از مسیر قدیمی شالما به امامزاده اسحق نیز قابل دسترسی است. کوهتاترین و دیدنی ترین مسیر از مرکز شهرشتان شفت به امامزاده اسحاق از گنجار عبور میکند که هنوز این مسیر نا تمام مانده است ولی نیمی از این مسیر یعنی تا خشک دره (دره سنگی گنجار) رفت و آمد با وسایل نقلیه با سهولت امکان پذیر است.

 

 منطقه پیرامون آبشار پوشیده از درختان توسکا است که سایبانهایی طبیعی را همراه محیطی آرام،جذاب و خوش آب وهوا به منطور میزبانی از گردشگران محیا نموده که سالانه هزاران گردشگر از آن بهره مند می شوند. روستای گنجار از مناطق بکر وطبیعی شهرستان شفت و از توابع بخش احمد سر گوراب استان گیلان هست.

از دیگر مناطق دیدنی این منطقه در دوکیلو متر جاده گنجار به امام زاده اسحاق،گندم آرد (بام سبز گنجار) قرار دارد که  چشم اندازی بسیار زیبا  به شهرستانهای شفت، فومن و قسمت های از شهر رشت دارد. پس از گندم آرد (بام سبز گنجار) تا آبشار وزن بن کمتر از یک کیلومتر فاصله داشته که دیدن ان خالی از لطف نیست که از مسیر اصلی جاده به سمت راست تقریبا 300 متر تا آبشار فاصله دارد.

 این آبشار در ادامه مسیر خشک دره (دره سنگی گنجار) قرار دارد که با سنگهای لایه لایه و بسیا زیبا در کف دره و حاشیه ای پوشیده از گل های وحشی و درختان تنومند مجموعه ای بسیار زیبا و دیدنی را به تصویر کشیده است. خشک دره (دره سنگی گنجار)، دره ای بسیار زیبا و دلنشین در فاصله ای  تقریبا دو کیلومتری بام سبز گنجار قرار داری که توسط یک پل کوچک از جاده اصلی عبور کرده و به سمت پاین دست مسیر خود ادامه داده که  این دره زیبا با سنگهایی بزرگ و دیدنی از چشمه های بالا دست نشات گرفته و در حاشیه ای پوشیده از گل و گیاه و درختان تنومند و دیدنی سالانه مسافران زیادی از آن بازدید میکنند

ملی کالا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.