^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

یست اسکی پاپایی در موقعیت جغرافیایی N3630 E4822 در استان زنجان میباشد

این پیست با وسعت 80 هکتار تنها پیست اسکی استاندارد در استان زنجان بوده که با شیب تند و کم نظیر 35 درجه ای در میان 30 پیست اسکی کشور جای گرفته وهمچنین این پیست ظرفیت پذیرش پنج هزار گردشگر را در خود داشته و در روزهای تعطیل گردشگران برای ورزش های اسکی ، اسنوبرد ، صحرانوری ، سرعت و حتی برف بازی به این منطقه سفر می‌کنند.

 ارتفاع پایه پیست پاپایی از سطح دریا 2 هزار و580 متر است و در بالاترین نقطه پیست به میزان 3 هزارمتر می‌رسد.

این پیست مجهز به بالابر، تله اسکی ، برف کوب ، سوئیت ، رستوران ، کافی شاپ ، پارکینگ و یک مدرسه اسکی که در فصل زمستان فعال است و حدود 20 مربی دارد. این پیست در 45 کیلومتری جنوب غربی زنجان در منطقه ای کوهستانی و در 3 کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود واقع است.

ورزش مفرح اسکی در استان زنجان از قدمت بالای 60 سال برخوردار بوده و هیات اسکی زنجان از سال 1346 شکل گرفته و هم اکنون نیز بیش از دو هزار ورزشکار زن و مرد به صورت سازمان یافته و زیر پوشش این هیات ورزشی قرار دارند. یست پاپایی به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع نسبتا بلند و وجود پیست در قسمت خلاف تابش خورشید، زمان یخبندان طولانی تری داشته، و به علت داشتن شیب نه چندان تند برای استفاده مردم عادی نیز مناسب بوده و از طرفی با استفاده از بخش  شرقی پیست می شود برای استفاده مردم عادی و اسکی بازان مبتدی و آماتور از آن بهره برده است.

موقعیت جغرافیایی یست اسکی پاپایی

ادرس یست اسکی پاپایی: در کیلومتر 24 جاده مسیر زنجان – بيجار قرار گرفته

طول پیست : 600 متر و شیب متوسط : 22 درجه

ارتفاع از سطح دریا : 2150 ( قله) ، وسعت پیست : 22هکتار

تعداد دستگاه های بالابر :

مدل poma ساخت فرانسه که در سال 1348 ومدل دوپل مایر ساخت ایران که در سال 1386 در محل نصب گردیده

ماشین برف کوب : مدل 260 ساخت کشور آلمان که در سال 1387 خریداری و به پیست اسکی وارد شد

بوفه : در پایین دست پیست اسکی به مساحت 80 متر مربع ودارای مدرسه اسکی : به مساحت 15 متر مربع و فعال در فصل زمستان برای اموزش کودک تا بزرگسال وجود دارد

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.