^Back To Top

آبشار نگین مسجدسلیمان در موقعیت جغرافیایی E493800 N322010 در استان خوزستان واقع است. آبشار نگین در روستایی به همین نام در محلی بسیار مهجور و دورافتاده در میان کوه ها و دشت های منطقه شین بار در شمال دریاچه سد شهید عباسپور واقع است.

 

بهترین مسیر بازدید از این مسیر و آبشار آن، مسیری است که از ممسجد سلیمان به روستای آب شلال منتهی شده و از آنجا با حدود چهار ساعت کوهپیمایی به روستای بکر و دست نخورده نگین و آبشار بسیار زیبای آن می رسد. البته از مسیر شهرکرد، جونقان، بهشت آباد و پس از گذر از گردنه های کوه میلی و چمن گلی میز می توان به این منطقه دسترسی یافته که بیشتر جهت کوهپیمایی مناسب است.

در بالای این آبشار مرتفع و سرسره مانند، دهانه ای است که آب را به طرف دیگر کوه هدایت می کندو باعث پدید آمدن آبشاری می شود که واقعا همچون نگینی برپهنای این دیار بکر و دست نخورده می درخشد. در پایین دست آبشار نیز دشت زیبای نگین واقع است که به کناره های دریاچه سد شهید عباسپور منتهی می شود. مناظری بسیار زیبا و رویایی به همراه دشت های پر از شقایق در دامنه های پوشیده از درختان بلوط و دیواره هایی باشکوه و صخره ای و مهمتر از همه، دره هایی ژرف و هیجان انگیز، برزیبایی این منطقه افزوده اند. این منطقه زیبا در یکصد کیلومتری شمال شرق مسجد سلیمان و حدفاصل استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری واقع است.

ادرس آبشار نگین

ایران-خوزستان - مسجد سلیمان- آبشار نگین

برای دسترسی به آبشار خروشان نگین و شیمبار می بایست به استان خوزستان، مسجد سلیمان سفر کنید که بهترین مسیری که شما را به آبشار می رساند مسیر مسجد سلیمان به روستای آب شلال می باشد و از آنجا با حدود 4 ساعت کوهپیمایی به روستای دست نخورده نگین و آبشارهای خروشان آن می رسید. همچنین می توانید از مسیر شهرکرد، جونقان، بهشت آباد و پس از گذر از گردنه های کوه میلی و چمن گلی استفاده نمایید که این مسیر بیشتر به کوهپیمایان پیشنهاد شده

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.