^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

ابشارنوجان در موقعیت جغرافیایی N355518 E510258 در استان البرز واقع است. یکی از مناطق زیبای جاده چالوس روستای نوجان واقع در کیلومتر ۱۵ جاده کرج به چالوس راه فرعی خاکی از کنار آبشار معروف نوجان میباشد.

 

طی کردن این مسیر ۳.۵ کیلومتری شما را به روستای زیبای نوجان میرساند .این روستابه خاطر قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک منطقه ای که از سمت جنوب به روستای آتشگاه که به باغستان کرج منتهی می شود و از سمت شرق به جاده کرج چالوس می پیوندد از اهمیت بسزایی برخوردار است. مسیر فرعی از نزدیکی آدران جدا شده و به روستای نوجان و آبشار نوجان منتهی می شود که دارای مناظر بسیار زیبایی است. روستای نوجان یکی از جاهای زیبای جاده چالوس روستای نوجان یکی از جاهای زیبای جاده چالوس روستای نوجان واقع در کیلومتر ۱۵ جاده کرج به چالوس راه فرعی خاکی از کنار آبشار مشهور نوجان است

در ادامه این مسیر نیز آبشارهای خوارس در منطقه ای بکر و کم نظیر،در میان کوه های مرتفع واقع شده اند که بازدید از آن ها نیاز به امکانات مناسب کوهنوردی دارد. ک پل فلزی کوچک و نه چندان مطمئن ابتدای جاده ای خاکی و تقریبا صعب العبور است که پس از گذشتن از پیچ و خم های کوهستانی به روستاهای نوجان، خوارس-Khors- دروان-Dorvãn- و آتشگاه منتهی میشود. مبداء خروجی آب از کوه، سراشیبیِ مرطوب و خطرناکی دارد.

ادرس ابشارنوجان

ایران-البرز- روستای نوجان

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.