ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشار انگمار در استان مازندران قرار گرفته آبشار انگمار در استان مازندران قرار گرفته
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار انگمار در موقعیت جغرافیایی N354327 E521912 در استان مازندران قرار گرفته. یکی از تفرجگاه های دهکده توریستی لاسم ، منطقه انگمار است که در فاصله ۶ کیلومتری محل واقع است . که علاوه بر دشت زیبا و سرسبز که کشاورزی نیز در آن انجام می گیرد ، دارای چشمه سارهای متعدد نیز می باشد . آبشار انگمار در موقعیت کیلومتر 95 جاده هراز و 6 کیلومتری روستای لاسم قرار دارد.

 

انگمار به دو بخش جنوبی ( شاه تخت پیش ) و شرقی ( دله انگمار ) تقسیم می شود . در منطقه جنوبی به دلیل وجود یخچال در ارتفاعات ، آب فراوان از آبشار کوچکی جاری می شود و چند چشمه زیبا در کنار آبشار به چشم می خورد . در نزدیکی آبشار یک دشت کوچک بوده و در آن یک تخته سنگ به ابعاد ۶۴ متر به ضخامت حدود یک متر وجود داشته که به سنگ تخت شاه معروف است . و گویند در گذشته هر ساله ناصر الدین شاه با جمعی از درباریان و نظامیان و زنان و خدم و حشم خود ، به این جا می آمده است .در بالای آبشار منطقه شکارگاه با سطح وسیعی وجود دارد که هم اکنون نیز جز شکارگاه های تحت نظر  محیط زیست بوده و منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع می باشد ، که در آن انواع مختلف گونه های جانوری یافت می شود .  دلیل واضح و روشن بر وجه تسمیه انگمار وجود فسیل ها و سنگواره های مختلف مار های کوچک در این منطقه می باشد که به خوبی قابل مشاهده است .

لاسم روستایی از توابع آمل بوده که در استان مازندران قرار دارد. در چهارده کیلومتری «رینه» و همجوار استان تهران، از جنوب به رشته کوه قره داغ در شمال شهر دماوند می رسد و از شمال به کوه «حوض شاه» (صیون) و کوه «عبرت» .از طریق مسیرهای  مال رو به روستاهای «نوا» و «آب اسک» راه دارد. از روستاهای اطراف لاسم ، زرمان، ورنا، پلور، و نوا را می شود نام برده وچون در ارتفاع بلندی از سطح دریا قرار گرفته ، زمستان های بسیار سرد و نیز تابستان های خنکی دارد . به طوری که حتی در تابستان و مرداد ماه احتمال ریزش تگرگ و باران هم وجود دارد.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.