^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار مصنوعی بیلقان در موقعیت جغرافیایی N355007 E510241 در استان البرز واقع شده و این آبشار بعد از پل بیلقان و در ابتدای جاده کرج به چالوس قرار دارد. این آبشار مصنوعی به ارتفاع 30 متر و عرض دهانه 14 متر در ابتدای محور کرج – چالوس واقع شده است و با دبی 600 مترمکعب در ساعت، آب را از رودخانه کرج به بالای آبشار انتقال می دهد.

 

آبشاربیلقان  دارای نورپردازی ویژه (مولتی کالر) و سنگ گذاری با سنگهای طبیعی است که مجهز به سیستم مه پاش جهت ایجاد مه مصنوعی و تلطیف محیط و همچنین مجهز به دستگاه گرم کننده جهت جلوگیری از یخ زدگی است. در راستای ایمن سازی آبشار و ایجاد استحکام لازم، دیواره نگهبان از جنس بتن مسلح و با استفاده از تکنیک RoCKBuIT طراحی و اجرا شده است، که نگهدارنده کوه و سنگهای روی آبشار است.

بزرگترین آبشار مصنوعی کشور در یکی از ورودی های مهم استان البرز واقع شده است؛ بنابراین مسافران عبوری در مسیر می توانند از منظر سواره رو از این آبشار دیدن کنند. این آبشار که چهره ورودی شهر کرج را بسیار زیبا و دیدنی کرده است این قابلیت را نیز دارد که در تمام فصلها از جمله زمستان هم فعال باشد. نزدیک بودن به رودخانه، عبور جاده زیبای چالوس از کنار بیلقان، پل زیبا و مرتفع بیلقان و فضا‌های تفریحی اطراف آن از یک سو و وجود آثار تاریخی، فرهنگی و مذهبی از سوی دیگر، باعث توجه گردشگران به این دهستان زیبا شده است. حمام قدیمی بیلقان که قدمت آن به قرن هشتم می‌رسد در باغ پیر است

روستای بیلقان در واقع آخرین حد محدوده شهری کرج محسوب می‌شود و بعد از آن روستا‌های کناره جاده چالوس که در حاشیه رودخانه کرج واقع شده‌اند، قرار گرفته‌اند. روستا‌های حسین‌آباد، بهمنیه و باغ‌پیر از جمله بخش‌‌های این دهستان زیبا هستند. نزدیک بودن به رودخانه، عبور جاده چالوس از کنار بیلقان، پل زیبا و مرتفع بیلقان و فضا‌های تفریحی اطراف آن از یک سو و وجود آثار تاریخی، فرهنگی و مذهبی از سوی دیگر، باعث توجه گردشگران به این دهستان زیبا شده است. حمام قدیمی بیلقان که قدمت آن به قرن هشتم می‌رسد در باغ پیر میباشد.

ادرس آبشاربیلقان

ایران -البرز –کرج- ابشاربیلقان

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.