^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشارمبارک آباد در موقعیت جغرافیایی N3708 E5518 در استان گلستان واقع گردیده و این آبشار در نزدیکی روستایی به همین نام قرار گرفته است. آبشار به صورت پلکانی با عرض 14 متر دارای آب فراوانی است و آبشاری دایمی میباشد. آب گوارا و فراوان این آبشار پس از سرازیر شدن ، در رودخانه آرام می گیرد و وجود دره های پردرخت در اطراف آبشارهر رهگذری را به تحسین زیبائیهای خلقت در این منطقه وا می دارد

روستای مبارک آباد واقع دراستان گلستان، 14 کیلو متری جنوب غربی مینودشت در دهستان چهل چای و بخش مرکزی شهرستان مینودشت است. از شمال وصل به زمینهای کشاورزی و در نهایت به جاده ی آزادشهر- مینوشت و از جنوب به  ارتفاعات البرز شرقی محدود می شود واز شرق به زمینهای کشاورزی و در نهایت به روستای محمد زمانخان و از غرب به زمینهای کشاورزی و در نهایت به چشمه ی روستا و جنگل متصل می باشد. آب و هوای مبارک آباد در بهار و تابستان ، معتدل و مطبوع و در زمستان سرد است. همچنین به دلیل وجود جاذبه های طبیعی موجود در آن مانند جنگل زیبا ، آبشارها، بیشه زارها و باغات انبوه ، رودخانه خروشان و  کوه های  مرتفع پوشیده از درختان بلند قامت زیبا ، چمنزارها وگلها چشمه ساران زلال مورد توجه گردشگران فراوانی  بوده.

همچنین در اطراف روستا چشمه های کوچک و بزرگی فراوانی یافت می شود که یکی از این چشمه ها که در فاصله دو کیلومتری از روستا قرار دارد آبی بسیار سرد وگوارا ومحوطهای دیدنی و مسطح دارد که در روزهای تعطیل پذیرای مهمانان زیادی از شهر و روستاهای اطراف است. با همین آب چشمه که به صورت بندآب به اراضی پایین دست می رسد مردم به کاشت برنج مشغول می شوند از این روی این چشمه برای مردم از اهمیت خاصی برخوردار است. آب آشامیدنی اهالی روستا توسط چشمه ی بزرگی در عمق جنگل که حدودا 7 کیلو متر فاصله دارد تامین می شود. غار آبریزطلا کوهی در دامنه ارتفاعات روستا قرار دارد. محیط پیرامون روستای مبارک آباد به عنوان زیستگاهی مناسب برای گونه های جانوری بومی منطقه محسوب می شود، جانورانی همچون خرس، ببر، گرگ، گراز، شغال، انواع عقاب، شاهین، خروس، خرگوش، جوجه تیغی، جغد، کبک، دارکوب و انواع گنجشک سانان و پرندگان کوچ نشین مانند مرغابی و اردک و دارای تنوع جانوری زیادی از خزندگان مانند مارها ، گونه های مختلف سنگ پشت و سوسمارها میباشد.

ادرس آبشار مبارک آباد

ایران –گلستان- مینودشت -روستای مبارک آباد- آبشار مبارک آباد

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.