^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار شیخ موسی یکی از ابشارهای دیدنی در موقعیت جغرافیایی N360629 E523427 در استان مازندران واقع است. ییلاق کوهستانی حاجی شیخ موسی از توابع شهرستان بابل بوده  که یکی از زیباترین ، سرسبز ترین وخوش آب هوا ترین مناطق ایران می باشد که در فاصله 70 کیلومتری شهرستان بابل واقع شده است .

 

برای رفتن به ییلاق حاجی شیخ موسی پس از خارج شدن از شهر بابل با طی یک مسیر 15 کیلومتری به شهر کوچک گلوگاه می رسند که در کوهپایه قرار دارد .بعد از عبور از گلوگاه بعد از طی یک مسیر 30 کیلومتری جاده آسفالته و با عبور از دل جنگل سرسبز و رودخانه های بین راه باید یک مسیر 10 کیلومتری را به صورت جاده خاکی سپری و در نهایت به ییلاق حاجی شیخ موسی برسند.

ییلاق حاجی شیخ موسی یک بافت کاملاً قدیمی(البته با آسفالت شدن جاده این بافت در  حال از بین رفتن می باشد) و سنتی پذیرای میهمانان خود در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان می باشد.در روستای حاجی شیخ موسی دو بقعه حاجی شیخ موسی و امام زاده عبدالله قرار دارد که زائران و بیماران زیادی برای طلب حاجت را از اقصی نقاط استان به  سمت خود کشانده که در اطراف روستای شیخ موسی روستاهای کوچک دیگری نیز واقع شده اند که از جمله می توان به : لهه ، شالینگچال، نیراسم و…. اشاره که از جاذبه های دیدنی این منطقه کوهستانی  نیز میتوان به  دو آبشار زیبایی که در زیر کوه قرار دارد و جنگل انبوه و سرسبز اطراف و کوه های بزرگ و چشمه های آب معدنی و مکان های زیارتی و… اشاره کرد که بسیار چشم نواز  و قابل توجه بوده.

ادرس آبشار شیخ موسی

ایران-مارندران- شهرستان بابل

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.