^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار ابوالفارس در موقعیت جغرافیایی N312150 E495144 در استان خوزستان واقع است. این آبشار در رشته کوه‌های زاگرس در شمال رامهرمز در منطقه‌ زیبا و کوهستانی ابوالفارس در روستای دوگچه واقع است. فاصله این آبشار تا رامهرمز 30 کیلومتر است و محیط سنگی آن پوشیده از فسیل‌های جانوری و گیاهی است. این آبشار یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای کشور میباشد.

 

 ارتفاع آن تقریباً 12 متر و پهنای حجم ریزش آب آن تقریباً 2 متر است و در قسمت پایین آبشار و محل ریزش آب به سطح زمین یک حوضچه سنگی بسیار جالبی پدید آمده است که محل زندگی آبزیان می‌باشد. با توجه به خشکی کوه‌های زاگرس در منطقه خوزستان، وجود چنین آبشاری توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. 

آب این آبشار از چشمه‌های كوه‌های ابوالفارس سرچشمه می‌گیرد و در نهایت به رودخانه مارون این شهرستان سرازیر می‌شود. در حال حاضر حدود پنج روستا از آب شیرین و قابل شرب آبشار ابوالفارس استفاده می‌كنند. در كنار آبشار ابوالفارس تنوع زیستی گیاهی متعددی هم چون درختان كنار و خر زهره به چشم می‌خورد.

جاده دسترسی به آن تا حدودی ناهموار بوده و فاقد هر گونه امكانات گردشگری است. هم چنین این آبشار نقطه بكری به شمار می‌رود كه با وجود كوهستان زیبای اطراف با اشكال مختلف طبیعی و جاذبه‌های فوق‌العاده می‌توان با ایجاد امكانات آن جا را به نقطه بكر گردشگری در خوزستان تبدیل كرد.

ادرس آبشار ابوالفارس

ایران- خوزستان- رامهرمز- آبشار ابوالفارس

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.