^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار لیلستان در موقعیت جغرافیایی N3603 E5107 در استان البرز واقع گردیده. آبشار به صورت پلکانی و در 9 مرحله از ارتفاعی بسیار زیاد به پایین میریزد. آبشار در ارتفاع 2180 متری از سطح دریا واقع شده است. لیلستان، روستایی از توابع بخش آسارا شهرستان کرج در استان البرز است. روستای لیلستان واقع در 42 کیلومتری جاده چالوس بعد از پل خواب  قرار دارد. با تابلوی زرد رنگ روستای سیرا وارد مسیر  روستای لیلستان  می شوید.

 

اين روستا روستاي با قدمت 1000 سال ميباشد علاوه بر وجود مقبره امام زاده هارون و هاشم، زیبایی رود های جاری و صدای پای آب که در سرتاسر این روستا طنین انداز است از دیگر جذابیتهای این منطقه است. این منطقه از شمال به روستای آیگان، از شرق به کوه هورس دار، از غرب به روستای کلوان و از جنوب به چاکی تخته محدود است.

 از سایر مناطق گردشگری این منطقه میتوان به  مقبره امامزاده هاشم و هارون، زیارت پی،  درختان کهنسال، ارتفاعات چالی،  چشمه سر،  چشمه بابا موسی،  تپه غدیر و   تپه امین آقا اشاره کرد. منطقه حفاظت شده البرز مرکزی (در حوزه استحفاظی استان البرز) با مساحت 64 هزارهکتار (معادل 12 درصد مساحت استان) و رودخانه حفاظت شده کرج از منابع مهم تامین کننده آب شرب کرج و کلان شهر تهران هستند.

امام زاده معرف هارون و هاشم در اين روستا واقع شده است.مردم روستا هاي آيگان و كلوان رفتگان و درگذشتگان خود را در كنار اين امام زاده دفن ميكنند.اين امام زاده در طول سال شاهد مراسم هاي مختلف مذهبي بين سه روستاي ليلستان آيگان و كلوان به صورت مشترك مي باشد.طبيعت زيباي اين روستا هم دليل ديدار مسافران از اين منطقه و روستا مي شود.

آدرس آبشار لیلستان:

ایران - البرز - کرج آستارا، روستای لیلستان- ابشارلیلستان

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.