ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشار تاسکان واقع در استان سیستان و بلوچستان آبشار تاسکان واقع در استان سیستان و بلوچستان
^Back To Top

آبشار تاسکان در موقعیت جغرافیایی N2628 E6009 در استان سیستان و بلوچستان واقع است. این آبشار از جاذبه‌های منحصر به فرد و تأمل ‌برانگیز روستای شِگیم است. آب این آبشار در تابستان خنک و در زمستان گرم است. روستای شگیم در ۲۸ کیلومتری شمال شهرستان نیکشهر و ۱۵۰ کیلومتری چابهار قرار دارد.

 

روستای شگیم پایین با داشتن جاذبه های دیدنی و تفریحی یکی از روستاهای  گردشگری تاریخی شهرستان نیکشهر است.جاری بودن آب در تمام فصول سال و وجود آبشارها و چشمه های فراوان در کنار باغات میوه و مرکبات سرد سیری و گرمسیری و قرار گرفتن روستا در کنار رودخانه بخصوص مناظر زیبایی خلق کرده است. رودخانه شگیم و چشمه سارتاپ از جمله رودخانه های شهرستان نیکشهر است که در تمام فصول سل پر  آب است.

از جمله جاذبه های این روستا آبشار کلگان است که از جاذبه های منحصر به فردی برخوردار است. آب برخی چشمه های روستا در تابستان سرد و در زمستان گرم است به طوری که در زمستان و تابستان مردم روستا برای دوش گرفتن و آب تنی از این چشمه ها استفاده می کنند

ادرس آبشار تاسکان

ایران -سیستان و بلوچستان -نیکشهر -روستای شگیم پائین-بشارتاسکان

کسانی که قصد سفر به روستای شگیم را دارند می توانند پس از پیمودن مسیر 28 کیلومتری از مرکز شهرستان نیکشهر به طرف جاده ترانزیتی چابهار - نیکشهر - ایرانشهر قبل از رسیدن به هیچان، وارد این روستا شوند. البته از 2 راهی روستای هیچان در محدوده جاده ترانزیتی تا روستای شگیم 12 کیلومتر فاصله است.

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.