^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار سرگچ به بلندای 8 متر در شمال غربی رامهرمز و فاصله 6 كیلومتری از این شهر واقع است و آب آن محیطی سرسبز در كوههای گچی اطراف آن به وجود آورده است. در مسیر این آبشار 3 غار وجود دارد. این آبشار در مسیر خود نی زارها و لغوم زارهای زیادی را تا منطقه سورخانمی  به وجود آورده است كه متأسفانه برداشت آب توسط امور عشایر از بالا دست این آبشار موجب تضعیف آن شده است . به دلیل نزدیكی آن به رامهرمز می تواند محیطی مناسب برای جذب گردشگر باشد

اينجا مي توان گياهان متنوعي را مشاهده کرد که به لطف آبشار سر از دل خاک بر آورده اند و به زيبايي هاي آن افزوده اند. درختان کنار و خرزهره هم در اطراف آبشار به وفور ديده مي شوند.  آبشار خروشان، سرازير مي شود در دل حوضچه اي طبيعي و جالب که حاصل ساييده شدن سنگ هاي زير آبشار هست. حوضچه اي که خانه ماهي ها و قورباغه هاست و جانوران آن اطراف هر روز سري به آن مي زنند تا سيراب شوند.

وقتی که از شهرستان رامهرمز به سمت دهستان رودزرد ماشین حرکت نمایید نرسیده به روستای دشت دنا که همگی از طایفه ترک هستند به منطقه سرگچ در سمت چپ جاده خواهیم رسید. و پشت منازل سنگی عشایری که در این منطقه ساکن هستند به آبشاری خواهید رسید.

ادرس آبشار سرگچ

ایران- خوزستان- رامهرمز- 6 کیلومتری شمال غربی-آبشار سرگچ

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.