^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار سرخه میشه در موقعیت جغرافیایی N3700 E4838 در استان زنجان واقع شده و آبشار سرخه میشه در غرب روستایی به همین نام در منطقه طارم استان زنجان قرار گرفته است. این آبشار از میان شکاف دو صخره سنگی بسیار بلند به پایین میریزد و در رده آبشارهای بلند استان زنجان قرار دارد. در پایین آبشار حوضچه آبی ایجاد شده است. آبشار پس از ریزش از ارتفاع بع رودخانه سرخه میشه میریزد. ارتفاع آبشار از سطح دریا 1470 متر است.

روستای سرخه میشه در استان زنجان، شهرستان طارم، بخش چورزق، دهستان چورزق قرار گرفته است. شهرستان طارم، یكی از حاصلخیزترین مناطق استان زنجان و كشور محسوب می شود و به لحاظ ویژگیهای خاص اقلیمی و پرمحصولی، به هندوستان ایران معروف است.

 این شهرستان با برخورداری از اقلیم گرم و معتدل، یكی از مناطق استثنایی كشور و شاید جهان به لحاظ شرایط جوی است كه تقریبا امكان استحصال و تولید هر نوع محصول در آن امكانپذیر است. طارم، به خاطر برخورداری از شریان حیاطی رودخانه 'قزل اوزن'، به بزرگترین قطب كشاورزی استان زنجان و منطقه تبدیل شده است و كیفیت محصولات باغی و زراعی آن شهرت جهانی دارد. این شهرستان دارای رودخانه های فصلی و دائمی بسیاری است که با جریان یافتن در میان کوه ها و دره ها مناظر زیبایی را خلق می کنند که یکی از آن ها آبشارها هستند. میشه را ایجاد می کند که از نزدیکی روستا و از مسیری با درختان بلند و قدیمی و باغات سرسبز و زیبای سرخه میشه عبور می کند. فاصله روستای سرخه میشه تا شهرستان زنجان 150 کیلومتر است.

زیتون،انار،انجیر(سه میوه بهشتی) فندق،گردو، گیلاس ، سیب ، انگور، به ،توت ،گوجه سبز، هلو ، آلو ،زردآلو ،شفت آلو ، آلوچه، آلو بخارا ، آلبالو ، دربین این محصولات زیتون مهمترین منبع درآمد باغداران شهرستان محسوب می شود.

آدرس آبشارسرخه میشه:

 استان زنجان- شهرستان طارم- شهر چورزق- روستای سرخه میشه-ابشار

دسترسی به این آبشار از طریق جاده ارتباطی شهرستان منجیل به گیلوان، درام، جاده فرعی درام به تهام، روستای انذز، روستای گوهر و سپس جاده خاکی روستای سرخه میشه امکانپذیز است. همچنین جاده ارتباطی زنجان به درام، پیش از شهرستان درام، روستای انذز، روستای گوهر و سپس روستای سرخه میشه دیگر مسیر دسترسی به این منطقه است.

برای رسیدن به این آبشار از مسیر جاده درام- زنجان وارد جاده فرعی شده و با عبور از روستاهای اندز و گوهر به روستای سرخه میشه می رسید. مسیر دیگر جاده زیبا منجیل به گیلوان است که بعد از رسیدن به روستای اندز مسیر قبلی را تکرار نمایید

ملی کالا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.