^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار تودارک شامل دو آبشار در موقعیت جغرافیایی N364444 E504026 و N364732 E504207 در استان مازندران واقع شده و این آبشار یکی از بلندترین آبشارهای گیلان و مازندران به ارتفاع تقریبی 45 متر در دل کوهستان است و یکی از زیبا ترین چشم اندازهای مناطق طبیعی ایران را برای طبیعت گردان فراهم می کند. آبشار کوچکتر در همان مسیر معروف به آبشار لیمرا و پیش از آبشار اصلی و به ارتقاع 7 متر است که حوضچه ای ایجاد نموده

 

آب پس از حدود ۷ الی ۱۰ متر به یک برآمدگی برخورد و بصورت بسیار زیبا درهوا پخش میشود. شما در آن واحد علاوه بر مشاهد ریزش آب  بصورت آبشار؛ریزش بصورت دانه های درشت باران در اطراف را خواهید داشت. وضچه‌ای کوچک در آن، به آبشار لیمرا معروف است. از ویژگی‌های آبشار تودارک دیواره مرطوب آن که با اقسام گلسنگ و خزه پوشیده شده، می باشد. دیدن این آبشار می‌تواند برای هر بازدید‌کننده‌ای که راهی بس طولانی پیموده است، لذت‌بخش باشد. همانطور که با دقت چشم می‌گردانیم چشمه‌ای گوارا و روح نواز را مشاهده می‌کنیم که می‌تواند روح و روان هر بیننده‌ای را با ابهتی که در خود سراغ دارد، به تصرف خود دربیاورد

 مرطوب بودن دیواره آبشار باعث رشد انواع  گلسنگ و خزه شده وهمینطور وجود چشمه گوارا روح وروان هر بیننده ای را نوازش می دهد. آب پس از ریزش بصورت نهری ازسطح جاده که بصورت آب نما ساخته شده است عبور می کند.

راه رسیدن به این آبشار باید از تنکابن به سمت شیرود حرکت کنید و بعد از پل شیرود(به سمت رامسر) و دیدن تابلو لشتو که به سمت جنوب است، به سمت روستای لشتو حرکت کنیم . پس از طی چند کیلومتر به سه راهی می رسیم .بعد از سه راهی به سمت راست میپیچیم سپس به سه راهی دیگری میرسیم که آن را هم باید به سمت راست برویم و بعد جاده خاکی و گاهی سنگلاخ که حدود 20 کیلومتر تا آبشار فاصله دارد. حدود یک ساعت بعد به آبشار زیبای تودارک می رسیم.

البته توصیه می شود حتما با حداقل 2 ماشین حرکت کنید بخصوص اگر با خانواده هستید. سعی کنید اگر با اتومبیل های کمک دار نمی روید طوری برنامه ریزی کنید که تا دو روز بعد از بارندگی مسیر را طی نکنید چون امکان بازماندن از حرکت زیاد می شود.

ادرس آبشارتودارک

ایران- استان مازندران- تنکابن - ابشارتودارک

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.