^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار سمبی در موقعیت جغرافیایی N363757 E534436 در استان مازندران واقع گردیده و این آبشار دز نزدیکی روستای یخکش از توابع شهرستان بهشهر قرار دارد. روستا در ۵۴ کیلومتری شرق شهرستان بهشهر ودر منطقه هزار جریب بخش یانه سر قرار دارد. یخکش از شمال به جنگلهای انبوه رشته کوه البرز ومنطقه شکار ممنوع هزار جریب و از جنوب به رودخانه بزرگ  نکا که بسمت شهرستان نکا جاریست وصل و از شرق به روستای اوارد که جز حوزه استحفاظی شهرستان گلوگاه وصل واز غرب به روستای پچیم منتهی میشود.

 

 جنگل های انبوه این روستا با داشتن درختان سر به فلک کشیده ای چون سوردار وسرخ دار، موزی، انجیلی و کچب و…مناظر زیبایی ایجاد کرده اند. منطقه دارای حیات وحش بسیار غنی همچون پلنگ، خرس، گرگ، روباه، شغال و پرندگانی از قبیل تیرنگ، کبک، کبوتر صحرایی و… هست.

همچنین آبشار در مسیر رودخانه سمبی ایجاد شده است. آبی که که از داخل ارتفاعات اطراف سرچشمه میگیرد بعد از 200 متر جاری شدن در جنگل از ارتفاع 30 متری از جند مسیر به پایین میریزد. در پایین دست آبشار برکه زیبایی نیز ایجاد شده است که از دیگر جذابیتهای این منطقه بشمار می اید البته مراقب پرتگاه باشید چون ارتفاع آبشار نسبتا قابل توجه است. در پایین دست آب به مهربان رود میریزد. علیرغم زیبایی آبشار اما حوضچه ای که مناسب شنا باشد ندارد.

ادرس آبشار سمبی

ایران-مازندران - بهشهر  - 54 کیلومتری شرق بهشهر در منطقه هزار جریب بخش یانه سر

برای دسترسی به آبشار زیبای سمبی باید به استان مازندران، شهرستان بهشهر سفر کنید و از این آبشار در نزدیکی روستای یخکش و 54 کیلومتری شرق بهشهر رسیده وبعد از بهشهر به سمت گرگان به فرعی جاده پاسند می رسید. این جاده آسفالته را ادامه داده و به دوراهی یخ کش میرسید. به سمت چپ بروید و ادامه دهید. پس از روستای یخ کش به مهربان رود میرسید.

همچنین پس از عبور از پل با ماشین، مسیر پیاده روی شروع میشود. در طی مسیر که نسبتا کوتاه است عبور از رودخانه را هم دارید که مشکل خاصی ندارد. مسیر بالای آبشار شما را به سرچشمه رسانده که زمین مسطحی نزدیک آن هست. از آنجا میتوان محل ریزش آبشار که چسبیده به تنه یک درخت است را دید.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.