^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار شولخه در موقعیت جغرافیاییE461903 N350450 در استان کرمانشاه واقع گردیده و کوه پایه ها و دامنه های زاگرس پر از آبشارهای فصلی و دائمی است ورشته کوه شاهو نیز از این قاعده مستثنی نیست. آبشارهایی که هر کدام به حسب موقعیت زیبایی خاصی دارد از آبشار قلوز در نوسود گرفته تا آبشار پاوه رود . یک از مناطقی که در پاوه گردشگاه و منطقه ی گردشگری است دره گنجگاه است.

 این دره علاوه بر وجه تاریخی دارای پوشش جنگلی بلوط ، زالزالک، مازو و … بوده و دارای چشمه ها و آبشارهای فراونی است. یکی از این آبشارها آبشار دوقلوی شولخه می باشد که در 7کیلومتری پاوه قرار دارد اما به علت آنکه در زیر جاده واقع شده است از چشم رهگذران دور بوده و برای دیدن آن باید مسافتی را طی کرد. این آبشار پس از ریزش اولیه از ارتفاع حدود30 متری و طی کردن نزدیک به 800 متر مجددا از ارتفاع 50متری ریزش نموده و منظره زیبایی می آفریند.

این آبشار از چشمه ای به نام چشمه سیلی سرچشمه گرفته و آبشاری فصلی است. این آبشار در 7 کیلومتری پاوه در مسیر جاده نوسود قرار دارد وشاهو رشته کوهی عظیم با زیبایی هایی شگفت انگیز که چشم هر بیننده ای را به وجد می آورد و با ده ها قله ی سر به فلک کشیده و برف چال های هزار ساله کوهی است که هر ساله ما را به سوی خود فرا می خواند رشته کوهی که نوشتن و گفتن همراه با عکس از توصیف آن عاجز است. امتداد شاهو طی خط الراسی از  شهرستان مریوان شروع شده و با عبور از شهرستان های پاوه و کامیاران و روانسر در استانهای کردستان و کرمانشاه تمام میشود

ادرس آبشارشولخه

ایران- کرمانشاه –پاوه(کیلومتری پاوه در مسیر جاده نوسود )- آبشارشولخه

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.