^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار رزداب در موقعیت جغرافیایی N3450 E6007 در استان خراسان رضوی واقع گردیده و روستای رزداب (Rezdab) در منطقه ای کوهستانی و خوش آب وهوا قرار گرفته و دارای پوشش متنوع گیاهی در فصول باران می باشد. در این ییلاق آبشاری جاری است که به آبشار رزداب مشهور شده است. آبشار صنم رزداب در ناحیه رزداب مناظر چشم انداز و بدیعی را به وجود آورده که این فاصله روستا  تا شهر خواف 32 کیلومتر  و از جاده خواف -تربت 18 کیلومتر است.

 

 در جنوب غربی روستا در محل واحد های مخروبه درختی700 ساله قرار دارد.بافت مخروبه این قسمت از روستا توسط میراث فرهنگی محافظت می شود. رز (rez) به معنی انگور است. این منطقه  به دلیل آب فراوانی که در سال های دور داشته است دارای تاکستان های بزرگی بوده که امروزه به خاطر کم آبی از بین رفته اند. در اين روستا آبشار بسيار زيباي رزداب يكي از جازبه‌هاي تفريحي شهرستان خواف است و سالانه افراد زيادي را از جاهاي گوناگون به سوي خود جذب مي كند.

همچنین در اين روستا دو مسجد ديگر يكي قديمي تر و ديگري خيلي جديد وجود دارد كه امام جماعت مسجد اخير الذكر مولوي حافظ احمد عزيزي است كه چند مرتبه در مسابقات سراسري قرآن در شهر زاهدان در بين حافظان اهل سنت ايران مقام آورده و يك مرتبه مقام اول را از آن خود گردانيده.

ادرس آبشاررزداب

استان خراسان رضوی -شهرستان خواف- روستای رزداب

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.