^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار گرینه در استان خراسان رضوی در موقعیت جغرافیایی N360932 E591058 واقع و آبشار گرینه در فاصله 6 کیلومتری شمال روستایی به همین نام در میان دره ای سرسبز به نام باغرود قرار گرفته است.

 

این روستا در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی نیشابور در 14 کیلومتری شمال جادهٔ اصلی (مشهد-نیشابور) و در ضلع شرقی شهر توریستی دررود و شهر زیارتی قدمگاه و در دامنهٔ کوه واقع شده‌است. اساسا گرینه یک روستای توریستی نیست ولی دارای  طبیعت گسترده دره های سبز زیبا و رودخانه ای دل انگیز با سرچشمه ها و انشعابات فراوان دارد.

روستای چناران در فاصلهٔ ۳ کیلومتری گرینه قرار دارد. گرینه از لغت گبرینه به معنای محل زندگی زرتشتیان آمده‌است. هم‌اکنون در محل قدیمی روستا (گرینه کهنه) آثار قدیمی مثل قبر و حمام زرتشتی‌ها مشاهده می‌شود.

گرینه در لغت به معنی زندگی زرتشیان بوده. همچنین شما می توانید در محله های قدیمی روستا که به گرینه کهنه معروف است، شاهد آثار قدیمی زرتشتی مانند قبر و حمام زرتشتی ها باشید. طبق شواهد به جامانده بارها در طول تاریخ اهالی این روستا تغییر مکان داده اند و از محل قدیمی خود که به گرینه کهنه معروف بوده به محلی مرتفع بر روی یکی از تپه های مجاور نقل مکان کرده و در حال حاضر نیز در دامنه ی کوه در نزدیکی محل قبلی سکنی نموده

 این روستا در طول تاریخ خود چند بار تغییر مکان داده و از محل قدیمی خود که به گرینه کهنه شهرت یافته به محلی مرتفع در روی تپهای در مجاورت مکان فعلی انتقال یافت و هماکنون نیز در دامنهی کوه قرار دارد. یکی از اهداف طبیعتگردانی که به این روستا میآیند صعود به قلهی زیبای قوچگرد با ارتفاعی نزدیک به 3000 متر میباشد.دیگر مناطق پرطرفدار این روستا نظیر آبشار طبیعی "پایتخت" ، رودخانه مرغزار، منطقهی بکر "چوب بند" و… می باشد.

ادرس آبشار گرینه

ایران- استان خراسان رضوی –نیشابور- آبشار گرینه

برای دسترسی به آبشار از روستای گرینه به سمت شمال حرکت کنید. بعد از طی مسافتی در حدود 1.5 کیلومتر در دره رودخانه، به محل انشعاب رودخانه به دو بخش شمالی و شرقی خواهید رسید. ادامه مسیر دره شمالی به آبشار گرینه میرسد

ملی کالا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.