^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

آبشار بدو یکی از ابشارهای زیبا و دیدنی در موقعیت جغرافیایی N270456 E545212 در استان هرمزگان واقع است. این آبشار فصلی از ارتفاعات کوه بدو (Bedoo) در شمال روستای لمزان واقع در 50 کیلومتری شمال غرب بندرعباس سرچشمه گرفته

 

 آبشار به صورت پلکانی به پایین میریزد. فاصله آبشار تا روستای لمزان در حدود 4 کیلومتر است و دسترسی به آن از طریق جاده خاکی به سمت شمال روستا قابل انجام است.

وجود شکل های پلکانی منظم در این آبشار مناظر زیبایی خلق کرده است. از دیگر جاذبه های این منطقه می توان به گنبد نمکی لمزان واقع در جنوب روستا اشاره کرد. آبشاربدوبندرعباس نامش را از کوه بدو که از آن سرازیر می شود گرفته شده و شکل سنگ های بستر آبشار به صورت طبیعی به شکل پلکانی در آمده اند و سبب شده تا نام آبشار پلکانی را بر آن بگذارند.

اگر در فصول پر باران از آبشار پلکانی بندرعباس دیدن کرده و منظره زیباتری را مشاهده می کنید. آبی که با شدت زیادی به سنگ های بستر آن برخورد می کند و قطرات آن در هوا پخش می شود، در کنار طبیعت سرسبز و زیبای اطراف آبشار منظره بی نظیری را به وجود اورده و همچنین انواع مختلفی از پرندگان در این منطقه زندگی می کنند که صدایشان در سرتاسر منطقه پیچیده است امّا به خاطر پوشش گیاهی منطقه، دیدنشان به این راحتی نمی باشد.

برای گردش و دیدن ابشار از اواخر پاییز تا اواسط فروردین به دیدن این آبشار که از جاذبه های گردشگری هرمزگان است بروید. زیرا این منطقه در این زمان در بهترین حالت خود قرار دارد.

ادرس ابشار بدو:

ایران- استان هرمزگان -بندرلنگه - شمال روستای لمزان- آبشاربدو

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.