ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشارسه کاسه جهان جان در استان کرمان آبشارسه کاسه جهان جان در استان کرمان
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشارسه کاسه جهان جان در موقعیت جغرافیایی N292108 E563805 در استان کرمان واقع شده و این آبشار در 1 کیلومتری جنوب روستای جهان جان و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا واقع و  این روستا در 25 کیلو متری شهرستان بافت در مسیر جاده اصلی بافت کرمان قرار داشته و دارای یک رود خانه دایمی است.

 

 آبشار سه کاسه پس از ریزش از یک ارتفاع 10 متری سنگی، وارد 3 کاسه پلکانی می گردد و از این رو به آبشار سه کاسه مشهور شده است. این آبشار درون تنگه رودخانه جهان جان واقع است. این رودخانه بعد از تشکیل آبشار ، مسیر خود به سمت جنوب در میان دره را ادامه داده و پس از عبور از بن گود به سد بافت میریزد.در اطراف آبشار پوشش جنگلی انبوهی به چشم نمی خورد اما چند رودخانه و جاذبه طبیعی دیگر نیز در این محل وجود دارد که گردشگران می توانند از آنها نیز بازدید کنند.

بهترین فصل برای گردش وتفریح بهار بوده ودر فصل بهار میزان آب رودخانه های این منطقه بیشتر شده و منطقه از لحاظ پوشش گیاهی در وضعیت بهتری قرار میگیرد و که به همین جهت بهترین زمان بازدید از این آبشار در فصل بهار و از اواسط فروردین ماه تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد.

آبشار سه کاسه در جهان جان از جمله جاذبه های طبیعی استان کرمان می باشد که شما می توانید در تور کرمان گردی از آن بازدید به عمل امده

آدرس آبشار سه کاسه جهان جان :

 استان کرمان، مسیر جاده بافت – کرمان – 1 کیلومتری روستای جهان جان-ابشار

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.