^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار آبقدر در موقعیت جغرافیایی N364711 E592930 در استان خراسان رضوی واقع شده و دره آبقد در نزدیکی روستای آبقد روستای آبقد از توابع درز آب چناران دارای چندین آبشار زیبا است. ارتفاع دره در حدود 1500 متر از سطح دریا میباشد.

 

آب و هوای آن معتدل و خشک و در 69 کیلومتری شمال غرب مشهد در مسیر  جاده مشهد- گوارشک قرار گرفته است. پس از طی 3 کیلومتر در دره آبقد، دهنه اصلی زو مشاهده می‌شود که در این قسمت از عرض دره کاسته شده و باغات نیز با اتمام می‌رسد. ارتفاع دیواره های دره  بین 200 تا 300 متر است که شباهت زیادی به دره اخلمد داشته.

دیواره های بلند این دره برای ورزش سنگ نوردی بسیار مناسب است. ارتفاع بلندترین آبشار این دره در حدود 8 متر است. در طول مسیر، دو دره فرعی با پوشش درختچه‌ای و علفزار وجود دارند. پس از طی حدود 10 کیلومتر یک دوآبی در قسمت بالای دره با عرض زیاد دیده می‌شود. در سمت چپ دره‌ای مرتفع با عرض بیش از 300 متر، به طرف شمال غرب و سرچشمه رود می‌رود. در انتهای دره آبقد روستای درمیان بام و قاه آن قرار دارند که ارتفاع آن در حدود 2700 متر است. پپیب دره ملایم و در طول مسیر آب در دسترس است.

همچنین دیواره های دره آبقد بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر است که شباهت زیادی به دره اخلمد دارد. دیواره های بلند این دره برای سنگ نوردی بسیار مناسب بوده که در طول مسیر، دو دره فرعی با پوشش درختچه‌ای و علفزار وجود دارند.

آدرس آبشار آبقدر:

ایران-مشهد- ۶۹ کیلومتری جاده مشهد به گوارشک - روستای آبقد-ابشار

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.