ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشار 30متری ورچور در استان قزوین آبشار 30متری ورچور در استان قزوین
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

آبشار ورچور در موقعیت جغرافیایی N362129 E501446 در استان قزوین میباشد که این آبشار در فاصله ی 6 کیلومتری شرق روستای رزجرد قرار گرفته  و ارتفاع آن حدوداً 30 متر براورد شده و در ماه اردیبهشت به علت پر آبی و سر سبزی دره آن که دارای صخره های عظیم و درختان بید، ون و … بوده، جاذبه خاصی دارد. این آبشار به علت دوری از راه های اصلی، بیشتر پذیرای کوهنوردان میباشد.

 

بیشترین دبی آن مربوط به اوایل سال بوده و اردیبهشت بهترین زمان برای سفر به این منطقه بوده برای رسیدن به این آبشار باید از میدان مینودر (غریب کش) قزوین به سمت الومت حرکت کرد و پس از طی مسافتی 21 کیلومتری به روستای رزجرد رسید و از این پس ضمن جدا شدن از جاده اصلی (الموت) و طی راه خاکی به مدت یک ساعت به آبشار رسیده.

همچنین نام این روستا در زبان محلی ززی‌یَرد (Zeziyard) نامیده می‌شود. نام این روستا در ابتدا یزدگرد بوده اما پس از ورود اسلام به ایران و معرب شدن نام آن به یزدجرد تغییر یافت و پس از گذشت زمان به رزگرد تغییر نام یافت و بعد از آن نام فعلی آن که رزجرد می‌باشد جای خود را ثابت کرد.

 این روستا در فاصله ۲۱ کیلومتری شمال شرقی شهر قزوین و در مسیر جاده الموت واقع شده‌است و به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، باغچه سراهای تفریحی و کوهستانی بودن پذیرای اهالی قزوین به ویژه در تعطیلات است. گردشگران و بازدیدکنندگان قلعه الموت و دریاچه اوان نیز از این روستا می گذرند.

ادرس آبشار ورچور

ایران- قزوین - روستای رزجرد-ابشار

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.