ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

آبشار بدلان یاهمان قیزیل در استان آذربایجان غربی آبشار بدلان یاهمان قیزیل در استان آذربایجان غربی
^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

آبشار بدلان (قیزیل چیر) در موقعیت جغرافیایی N383600 E443949 در استان آذربایجان غربی واقع گردیده واین آبشار در 21 کیلومتری شهرستان خوی و 5 کیلومتری روستای بدلان واقع شده و آبشار بدلان خوی مکان مناسبی برای تفریح و گردش دوستداران طبیعت است و همه ساله هزاران نفر از آنان برای بهره مندی از این جاذبه طبیعی به این منطقه روی می آورند

 

آبشار زیبا و شگفت انگیز بدلان در دامنه کوه اورین خوی از جاذبه های سحرانگیز طبیعت این منطقه از استان آذربایجان غربی بوده ودارای اهمیت گردشگری و توریستی آبشار بدلان از مدت ها پیش مورد توجه ایرانگردان و مسافران این منطقه قرار گرفته است که حضور رو به رشد گردشگران در این منطقه شاهدی برای این موضوع است.

مناظر دل نواز و روح انگیز طبیعی اطراف دشت خوی نیز، به آبشار بدلان، جلائی بیشتر بخشیده و آن را دیدنی تر کرده است. در مسیر بستر این آبشار، روستاهای سبز و خرمی به نام روستای پسک و بدلان قرار دارند که سرسبزی و طراوت طبیعت شان گردشگران را به وجد اورده وهمچنین این منطقه از نظر شرایط اقلیمی و آب و هوا در ردیف پر باران ترین و حاصلخیزترین روستاهای شهرستان خوی هست.

آب سرچشمه آبشار بدلان از شکافي به ارتفاع بيش از 50 متر به داخل يک گودال يا محل غار مانندي به طول 30 متر سرازير مي شود آبشار بدلان در شهرستان خوی به "چیر" و "قزل چیر" موسوم است. در کنار آبشار غار کوچکی قرار دارد که از کنار آن معبر تنگی شما را به بالای آبشار می رساند که رودخانه آبشار در آن جاری است. درختچه‌های کوچکی در کنار آبشار روییده که زیبایی خاصی به آن می‌بخشد.

ادرس ابشار بدلان

ایران- آذربایجان غربی- ۲۱ کیلومتری شهرستان خوی- روستای بدلان- ابشار

دسترسی به آبشار از طریق جاده ارتباطی شهرستان خوی به روستای بدلان امکانپذیر میباشد

ملی کالا.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.