^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

آبشار ده بکری در موقعیت جغرافیایی N285952 E575415 در استان کرمان بوده و ییلاق زیبای دهبکری در75 کیلومتری غرب شهر بم و در مسیر جیرفت واقع شده .

 

این روستا از نخستین مناطق رشته کوه جبال بارز محسوب می گردد و در دل دهنه ای با شیب ملایم به سمت بلندی های کوه «برفو» ادامه می یابد. قله «برفو» به دلیل برف گیر بودن، سرچشمه رودخانه دهبکری نیز محسوب می گردد. در جنوب دهبکری و سمت چپ تونل سنگی که جاده جیرفت از داخل آن می گذرد؛ آبشارهای دهبکری جریان رودخانه را زیباتر نموده اند. این آبشارها که تعداد آنها به عدد سه می رسد؛ در دل جنگل بنه وسیعی قرار دارند. آب کشاورزی و شرب مردم روستا های اطراف از این رودخانه و ابشار تأمین می شود. برای سفر به این روستا هر موقع از سال بسیار دیدنی است

 دو آبشار در پایین دست و یکی که ارتفاع آن بیشتر است، در بالادست رودخانه و در سینه کش کوه «برفو» قرارگرفته است. این منطقه تابستان های سرسبز و با طراوت، پاییزهایی شکوهمند ورویایی و زمستان هایی سکوت آور و روح نوازدارد که با ریزش برف وسفید پوش شدن جنگل و دامنه ها، به اوج می رسد. ادامه مسیر آب به دهبکری رسیده ومورد استفاده باغ های گردو، زرد آلو ومزارع این منطقه قرار می گیرد. این آبشارها با آبشارهای دغوییه نیز خوانده می شوند.

ادرس آبشار ده بکری :ایران- کرمان- بم 75 کیلومتری غرب شهر بم- - جیرفت- روستای دهبکری -ابشار دهبکری

فاصله بین آبشار ده بکری تا کرمان : 177 کیلومتر – با ماشین چیزی در حدود  : 2 ساعت و 6 دقیقه

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.