ملی کالا محصولات ایرانی سایتی برای نیازمندیهاودانستنیهای روز

ابشار حرمک از ابشار های دیدنی و زیبای استان کرمان ابشار حرمک از ابشار های دیدنی و زیبای استان کرمان
^Back To Top

 

یکی از ابشار های دیدنی و زیبای استان کرمان ابشار حرمک در موقعیت جغرافیایی N2939 E5754 است. روستای حرمک در 110 کیلومتری جنوب شرق شهر کرمان و در 45 کیلومتری جنوب شرق شهر گلباف واقع است. این روستا که از پوشش گیاهی نسبتاً سنی برخوردار است و با انبوه درختان نخل، مزار عسبز، آب روان قنات و نیز بستر رودخانه که در فصل‌های بارانی، طراوت بخش منطقه است زیبایی خاصی دارد.

 

 آبشار 14متری با خروش آرام در تنگه‌ کم‌عمق وعمود، با شیب 90 درجه که در ابتدا حدود 8 متر و پس از آن در سطح دیواره‌ها حدود 6 متر جریان پله ای را طی می‌کند؛ تا در این روستا که از شرق به کویر لوت و از غرب با کوه سنگی همسایه است وحرمک، روستایی از توابع بخش گلباف شهرستان کرمان در استان کرمان است. این روستا در دهستان کشیت قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته جمعیت آن ۶۹۰نفر (۱۶۱خانوار) بوده‌

همچنین در این مکان گردشگری  آواز طبیعت را به گونه‌ای جذاب برملا ‌سازد. آبشار حرمک به همراه آبشار کشیت، در فضای خشن، خش و وهم‌انگیز کویر لوت، شکوه خاص پیدا نموده اند، هرچند که از حیث ارتفاع و حجم آب، در برابر رقیبان، آرام و ساکت به نظر برسند. دسترسی به این روستا از طریق جاده کرمان بم، پس از شهرستان ماهان، سه راهی گلباف، سه راهی دوم گلباف، مسیر جنوب به سمت کشیت، روستای حرمک امکانپذیر است.

ادرس ابشار حرمک

استان کرمان- شهر گلباف

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. ملی کالا  Rights Reserved.