^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

  آبشار چهرن در موقعیت جغرافیایی N2924 E5652 در استان کرمان واقع و چهرن، یکی از مناطق زیبا و بکر رابر می باشد که چون دیگر نقاط این منطقه پوشیده از درختان گردو، زردآلو، صنوبر و نیز چشمه و چمنزار و مسیر رودخانه است.

روستایی که ییلاق بخشی از جعمیت عشایر این شهر می باشد. در فاصله ای کمتر از 2 کیلومتر و در بخش شمالی این روستا، مسیر رودخانه ای وجود دارد که از ارتفاعات لاله زار جریان  می یابد .

 بعد از حدود 1000 متر پیاده روی، در سمت راست، تنگه کوچکی وجود دارد که صدا و تصویر آبشار چهرن را نمایان می سازد. آبشاری با حدود 12متر ارتفاع که فضای این تنگه را کاملا متفاوت ساخته و جریان آب این آبشار بردیواره 12 متری با شیب کامل 90 درجه فرو می ریزد و در ادامه مسیرحرکت، پس از طی حدود200 متردر بستر رودخانه فرو می رود تا دوباره از چشمه ها و زهکش های چهرن سر بر آورد و طبیعت این روستای پرجاذبه را جان بخشد.

در دیواره سمت راست آبشار، مسیری برای بالا رفتن و صعود به بالای آن وجود دارد. پس از صعود و قرار گرفتن در بلندای آبشار، آبشار دیگری با ارتفاعی در حدود 3 متر خودنمایی می کند که درفاصله ای حدود 25 متر از آبشار اولی قرار دارد. سرسبزی وطراوت بخش میانی در آبشار، لحظه ای شکوهمند را برای هر بیننده ای به ارمغان می آورد.

ملی کالا

ادرس ابشار چهرن

ایران-کرمان-روستای چهرن-دسترسی به این روستا از طریق شهرستان رابر به روستای ننیز، جاده روستای گنجان و سپس جاده خاکی روستای چهرن امکانپذیر است و در روزهای گرم تابستان فرصت خوبی برای پیشنهاد دادن چهرن به گردشگران خوش ذوقی است که به‌دنبال تجربه سفر به یکی از نقاط بکر استان کرمان میباشد

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.