^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

 

آبشار چلم زرین گل در موقعیت جغرافیایی N3649 E5458 در استان گلستان واقع شده و به صورت پلکانی در 5 مرحله از صخره های عمودی به پایین میریزد و حوضچه کوچکی در پای آن ایجاد شده است.

 

روستای زرین گل در ده کیلومتری شهرستان علی اباد کتول در استان گلستان واقع شده است. دهنه زرین گل روستایی بسیار زیبا و سر سبز با جنگل های بكر و دست نخورده كه چهار فصل آن واقعا دیدنیست. مردم آن غالبا كشاورز هستند و محصول اصلی آنها برنج می باشد. روستای زرین گل از 4 طرف توسط كوههای سر سبز احاطه شده كه مهمترین آنها قلعه میران است كه در شرق قراردارد. داخل روستا دو چشمه بزرگ و همچنین دو رودخانه دارد كه یكی از شمال ودیگری از غرب روستا می گذرد.

دهستان زرین گل از 8 آبادی تشكیل شده و دهنه زرین گل بزگترین روستای دهستان و در كوهپایه قرار دارد. در این منطقه آبشارهای دیگری همچون آبشار دوقلوی زیرن گل، آبشار در درانو و آبشار سیاه خاکی زرین گل نیز جریان دارند که هرکدام زیباییهای خاص خود را دارند.

 علی‌آباد کَتول (علی‌آباد)، شهری واقع در استان گلستان که این شهر مرکز شهرستان علی‌آباد این استان است. علی آباد به طور میانگین معتدل ترین شهر دراستان و یکی از معتدل ترین شهرهای ایران است.به دلیل قرار گرفتن این شهر منطقه پست وکم ارتفاع

و قرار گرفتن در کنار چند تپه،جنگل و دو دهنه کوهستانی ،آب و هوای این شهر منحصربه‌فرد شده است . آبشارکبودوال بلندترین آبشار تمام خزه جهان و تنها آبشار خزه ای ایران نیز در این شهر قرار دارد. این شهر یکی از بزرگترین ذخیره گاه چوب سرخدار در جهان است .هرچند قطع بی رویه این درخت کم یاب و منحصربه‌فرد آن را به کمترین میزان در سال های اخیر رسانده.

ادرس آبشار چلم زرین گل

ایران –گیلان- 10کیلومتری علی آبادکتول

دسترسی به این منطقه از طریق جاده ارتباطی شهرستان علی آباد کتول به خرقان بعد از روستای دهنه زیرن گل امکانپذیر میباشد

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.