^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

آبشار لت مال در موقعیت جغرافیایی N3547 E5111 در استان تهران واقع است. این ابشار در غربی ترین نقطه شهر تهران و شمال ورد آورد، جاده ای کوهستانی در کنار دره و رودخانه به روستاهای وردیج و واریش منتهی می شود. از قسمت شمالی شهرک دانشگاه شریف پس از طی ۱۰ کیلومتر طبیعتی متفاوت و زیبا را می بینید که نزدیکی به تهران را از یاد می برید. روستای واریش یکی از مسیرهای صعود کوهنوردان به قلل پهنه حصار و لیچه محسوب می شود که سرزمين عروسک هاي سنگي و فضاي دلباز در محدوده چند آبشار بزرگ و کوچک و در نهايت آبشار ديدني و زيباي لت مال وجود دارد

 

 رودخانه های این منطقه به صورت فصلی است که از میانه زمستان تا اواخر بهار جریان دارد. لت به معنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش، تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ و سنگها چه هنرمندانه با نرمش آب و موسیقی آبشار، صیقل خوردهاند.  از جاذبه های مهم این منطقه صخره های روستای وردیچ است که در مسیر جاده کمی پس از وردیچ قرار دارد.

مسیر دسترسی

شما برای رسیدن به آبشار فصلی قبل از ورود به جاده اصلی  و پس از مجتمع معلم پارک نموده و وارد دره میشوید. بعد از کمی پیاده روی  به اولین ابشار میرسید که 5 متر ارتفاع دارد. با ادامه راه در دره به آبشار دوم خواهید رسید که آن نیز ارتفاع کمی دارد  ولی زیباست. با کمی پیاده روی به ابشار اصلی یا لت مال میرسید. آبشار لت مال با ارتفاع حدود ۳۵ متر به صورت پله مانند به پایین میریزد. پیاده روی کل مسیر در حدود ۱ ساعت زمان می برد.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.