^Back To Top

تلگرام ملی کالا

تلگرام ملی کالا

گردشگاه هفت برم  یک مکان گردشگری طبیعی بوده که در ۵۵ کیلومتری شهر شیراز واقع شده و دارای چشم اندازهای بسیار زیبا از تپه ماهورها و برم های چند گانه ست. آب و هواش  در فصل زمستانا سرد و خشک و در تابستونا معتدل میباشد.

نزدیکی این منطقه به شیراز، تنوع چشم اندازها و آب و هوای مطبوعش باعث شده که در اکثر فصل های سال با وجود کمبود امکانات خدماتی و رفاهی، بسیاری از اهالی شهرستان های شیراز، کازرون و سپیدان به این مکان مسافرت کنند و گردشگاه هفت برم یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری فارس است که بازدید از آن می تواند بسیار لذت بخش باشد.

 

همچنین وجود آب شیرین و آبگیرهای دایمی و فصلی در این منطقه باعث شده تا محیط زیستی پویا و متنوع در اطراف آن شکل بگیرد. گردشگاه هفت برم در استان فارس در نزدیکی منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان قرار گرفته و با طبیعتی سرسبز و دیدنی، هرساله گردشگران و بومیان زیادی را به سمت خود جذب می کند. برم در زبان محلی به معنای برکه آب است و علت نامگذاری آن، وجود هفت برکه پرآب در این منطقه بوده است. البته در حال حاضر از آن هفت برکه، تنها چهارتا باقی مانده. برکه های چندگانه، تپه ماهورهای متعدد، طبیعت دل انگیز و محیطی با نشاط و شاداب از جمله دلایلی بوده که این منطقه را جذاب و دیدنی می کنند

اب و هوای این منطقه بسیار مطبوع است و با اینکه در فصل زمستان نسبتا سرد و خشک هست، اما بهار و تابستانی معتدل و دلپذیر داشته و نزدیک بودن به شهر شیراز و آب و هوای دل انگیز گردشگاه هفت برم فارس، در فصول بهار و تابستان خانواده های شیرازی زیادی را به خود جذب می کند. خانواده هایی که با وجود امکانات کم و محدود این گردشگاه، برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن مراجعه نموده , دریاچه هفت‌برم نام یکی از دریاچه‌های استان فارس می‌باشد. بَرْم در فارسی به معنی تالاب و آبگیر است.

آدرس گردشگاه هفت برم: ایران - فارس - شیراز ۵۵ کیلومتری شیراز

برای دیدن هفت برم شیراز، باید از شهر شیراز به سمت کازرون حرکت و بعد از طی 25 کیلومتر به جاده ای شوسه ای می رسید که به سمت هفت برم فارس می رود. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا از این گردشگاه زیبا دیدن کنید.

ملی کالا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

Copyright © 2015. melikala  Rights Reserved.